Szukaj

Napęd Ventic Solar

Napęd do okien z panelem solarnym nie wymaga zasilania zewnętrznego. Pozwala to na wyposażenie gotowych okien w siłowniki bez konieczności prowadzenia okablowania. Bezprzewodowy napęd do okien to doskonałe rozwiązanie zarówno do dużych inwestycji, jak i prywatnych domów.

Napęd Ventic-Solar

Napęd Ventic-Solar to jedyny bezprzewodowy napęd z oferty D+H. Siłownik posiada zintegrowany panel słoneczny, a jego obsługa odbywa się za pomocą pilota. Zaletą jest prosty i bezinwazyjny montaż. Możliwość konfiguracji z automatyką pogodową.

Napęd do okien z panelem solarnym nie wymaga zasilania zewnętrznego. Pozwala to na wyposażenie gotowych okien w siłowniki bez konieczności prowadzenia okablowania. Daje to dużą wygodę i elastyczność w zakresie planowania automatyki okiennej. Napęd łańcuchowy Ventic Solar umożliwia sterowanie oknami dachowymi (FAKRO, VELUX, Roto) oraz tradycyjnymi oknami w ścianach pionowych. Pracą okien wyposażonych w napęd solarny sterujemy za pomocą pilota. Istnieje możliwość ustawienia pełnego lub połowicznego rozwarcia okna oraz automatycznego 10-minutowego wietrzenia. Bezprzewodowy napęd do okien to doskonałe rozwiązanie zarówno do dużych inwestycji, jak i prywatnych domów. Zautomatyzowanie pracy okien przekłada się na wygodę i bardziej efektywną, kontrolowaną cyrkulację świeżego powietrza. Siłowniki do okien wyposażone w panel solarny docenią użytkownicy, którzy nie zdecydowali się na ich zastosowanie podczas zakupu stolarki otworowej. Napęd można bowiem zamontować samodzielnie, bez konieczności doprowadzenia okablowania, a tym samym bez prac remontowych. Siłownik może odbierać sygnały od czujek deszczu i wiatru, co sprawia, że staje się szczególnie użyteczny w momencie, gdy zapomnimy zamknąć skrzydło okienne, a pogoda popsuje się podczas naszej nieobecności w domu. Mamy wówczas pewność, że okno zamknie się samodzielnie, a my unikniemy strat materialnych czy uszkodzenia stolarki.  Na obudowie napędu znajduje się dioda sygnalizacyjna informująca użytkownika o stopniu naładowania akumulatorów.