Szukaj

Automatyka w oknie strukturalnym

Okno strukturalne z systemem ukrytej automatyki D+H

Takie rozwiązanie mogliśmy zobaczyć na stoisku firmy Ponzio podczas targów BAU 2019 w Monachium. 

Równolegle odstawne okno ze skrzydłem klejonym strukturalnie pozwala zachować jednolitą powierzchnię fasady. Od strony wewnętrznej szerokość ościeżnicy i skrzydła wynosi zaledwie 57,5 mm. Dużą szczelność konstrukcji uzyskujemy za sprawą 4-poziomowego uszczelnienia. Okno zostało wyposażone w automatykę D+H. Dzięki temu stolarka okienna w budynku jest nie tylko bezobsługowa, ale także zapewnia kontrolowany i bezpieczny dostęp do świeżego powietrza.

Otwieranie i zamykanie skrzydła odbywa się dzięki napędom z serii CDC. Za ryglowanie okuć odpowiadają siłowniki VLD. Obydwa są ukryte wewnątrz aluminiowego profilu Ponzio. Sterowanie pracą okien odbywa się zdalnie lub za pomocą pilota. Wentylacja może być dowolnie zaprogramowana – w kilkunastominutowych cyklach lub tak, aby budynek wychładzał się nocą.

Zaprezentowane podczas targów rozwiązanie, poza estetyką i komfortem użytkowania, oferuje bardzo dobre parametry termiczne m.in. przez zastosowanie pakietów 3-szybowych. Maksymalny wymiar skrzydła to 1500 x 3000 mm.