Szukaj

Systemy oddymiania

System oddymiania odpowiada za usunięcie dymu i trujących gazów z obiektu podczas pożaru tak, aby zapewnić bezpieczne drogi ewakuacyjne. Odprowadzanie ciepła zapobiega także termicznemu obciążeniu budynku, które może spowodować jego zawalenie.

3000/PLUS/OP czujka dymu

Konwencjonalna, optyczna czujka dymu przeznaczona do stosowania z konwencjonalnymi centralami oddymiania.

ACB-BSY+-GW1-230 bramka ACB dla napędów BSY+ 230 V AC

Bramka ACB dla napędów BSY+ na 230 V AC. Pełni funkcję modułu interfejsu pomiędzy elementami systemu sterowania budynkiem lub centralą D+H (CPS-M) oraz grupą napędów BSY+ na 230 V AC.

ACB-BSY+-GW1-24 bramka dla napędów BSY+ 24 V DC

Bramka ACB dla napędów BSY+ na 24 V DC. Pełni funkcję modułu interfejsu pomiędzy elementami systemu sterowania budynkiem lub centralą D+H (CPS-M) oraz grupą napędów BSY+ na 24 V DC.

ACN-CM501 moduł łączeniowy centrali oddymiania do sieci AdComNet

Moduł łączeniowy pozwalający na podłączenie central oddymiania w sieć AdComNet. Nie wymaga montażu większego akumulatora w centrali.

ACN-GW501-MRTU-0200 bramka Modbus

Bramka Modubs z uniwersalnym interfejsem do sieci Modbus. Posiada zintegrowany router i repeater AdComNet. Prosta integracja z siecią AdComNet.

ACN-IO501 moduł wejścia/wyjścia do podłączenia SSP BMS

Moduł wejścia/wyjścia posiada 8 dowolnie konfigurowalnych wejść (alarm, usterka, przycisk wentylacji) i 8 dowolnie konfigurowalnych wyjść (alarm, usterka, stan sygnału „otwarty”). 

AM 44-Z Moduł moduł sterowania sygnalizatorami

Moduł sygnału alarmu do sygnalizatorów optycznych i dźwiękowych, przeznaczony do central RZN. Do zabudowy w miejscu wtykowym E1/E2.

AT 41 - Moduł opóźnienia napędu

Moduł opóźnienia rozruchu napędów, stosowany w celu uniknięcia kolizji między skrzydłami lub między oknem a żaluzją. Przeznaczony do central RZN i GVL. Obsługuje napędy D+H generujące komunikat BRV.

BSY-GW 024-010-U bramka 0 ... 10 V DC dla napędów BSY+

Bramka dla napędów z technologią BSY+. Pełni funkcję modułu interfejsu pomiędzy elementami techniki sterowania budynkiem (BMS) a napędami D+H (BSY+).

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-ACB

To najbardziej kompaktowe i ciche napędy w naszej ofercie. Przeznaczone są do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Możliwy montaż wewnątrz ramy okiennej - siłownik sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Oddymianie klatek schodowych i pomieszczeń

D+H od ponad pół wieku oferuje innowacyjne systemy oddymiania grawitacyjnego. Jesteśmy prekursorem w produkcji urządzeń zapobiegających zadymieniu oraz pierwszym producentem certyfikowanego elektrycznego systemu oddymiania. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dostarczać sprawdzone i trwałe urządzenia oddymiające, które spełniają wymagania i normy przeciwpożarowe oraz oczekiwania inwestorów. Urządzenia oddymiające oferowane przez D+H Polska pozwalają na tworzenie kompleksowych instalacji, które można zastosować zarówno w dużych, jak i małych obiektach. Składowe systemu oddymiania to centrala oddymiania, czujka oddymiania, przycisk oddymiania, okna oddymiające lub klapy dymowe oraz drzwi wyposażone w certyfikowane siłowniki. Moduły wewnętrzne i panele do central oddymiania pozwalają na rozbudowę i dostosowanie funkcjonalności systemu oddymiania do potrzeb obiektu. Jak wskazuje nasze doświadczenie oraz przeprowadzone badania podczas pożaru największe niebezpieczeństwo stanowią dym i trujące gazy: dziewięć na dziesięć osób przebywających w budynku umiera z powodu zatrucia wysoce toksycznymi gazami. Dlatego tak duże znaczenie ma szybkie i sprawne oddymianie pomieszczeń i całych stref.

Zastosowanie urządzeń do oddymiania

Urządzenia do oddymiania skutecznie usuwają dym i trujące gazy pożarowe z budynku, pozwalając na bezpieczną ewakuację. Innym ważnym zadaniem grawitacyjnego systemu oddymiania jest obniżenie temperatury panującej podczas zdarzenia pożarowego wewnątrz obiektu i tym samym minimalizacja ryzyka stałego uszkodzenia budynku. Usuwanie dymu odbywa się na zasadzie tzw. efektu kominowego poprzez okna i klapy oddymiające umiejscowione w górnej części obiektu. Dopływ powietrza zapewniają okna lub drzwi napowietrzające znajdujące się w dolnej części budynku. Zespoły wsparcia projektowego D+H dobierają urządzenia oddymiające zgodnie z wytycznymi, uwzględniając funkcję i architekturę danego obiektu. Ponadto oferują wsparcie w zakresie montażu, uruchomienia oraz późniejszej konserwacji i serwisu.