Szukaj

Systemy oddymiania

System oddymiania odpowiada za usunięcie dymu i trujących gazów z obiektu podczas pożaru tak, aby zapewnić bezpieczne drogi ewakuacyjne. Odprowadzanie ciepła zapobiega także termicznemu obciążeniu budynku, które może spowodować jego zawalenie.

Strony

GE 628-L V2 panel grupowy do przewietrzania

Panel grupowy do przewietrzania przeznaczony do central RZN-E oraz GVL-E. Służy do sterowania napędami, pozwala na podłączenie z kolejnymi grupami.

Owiewki do okien oddymiających

Owiewki, nazywane również deflektorami wiatru, pozwalają na uzyskanie lepszej czynnej powierzchni oddymiania i współczynnika przepływu w oknach dachowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco obniżyć koszty całej instalacji systemu oddymiania. Owiewki mogą być wykonane ze szkła lub metalu.

VLD 51 BSY+ liniowy napęd blokady

Liniowy napęd blokady z możliwością montażu w ramie okiennej. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 6 napędów na jednym oknie.

SAOZ-PK2 - Sygnalizator optyczno-akustyczny

Sygnalizator optyczno-akustyczny do sygnalizowania pożaru lub do potwierdzenia zadziałania urządzeń przeciwpożarowych. Możliwość instalacji na zewnątrz. Do wyboru cztery sygnały akustyczne.

KNX Modbus RTU Gateway bramka KNX

Bramka KNX o kompaktowej budowie z 250 dowolnie konfigurowanymi kanałami. Może być używana jako Modbus master lub slave. Pozwala na połączenia z innymi systemami, np. BMS poprzez KNX.

OSD 23 czujka dymu optyczna

Konwencjonalna, optyczna czujka dymu przeznaczona do stosowania z konwencjonalnymi centralami oddymiania. Działa na zasadzie światła rozproszonego.

DXD 300-K BSY+ napędy zębatkowe

Bliźniacze rozwiązanie do DXD 300-BSY+ HS, jedyną różnicą jest zasilanie na 230 V AC. Siła do 3000 N pozwala na użycie w największych oknach i klapach stosowanych w systemach oddymiania. Dostępne w wariancie bez tubusu.

Siłowniki zębatkowe ZA 105-BSY+ HS Set

Zestaw dwóch napędów zębatkowych na 24 V DC i sile do 1000 N, do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję BSY+ pozwalającą na integrację do 8 siłowników w jednej grupie oraz High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

Centrala oddymiania RZN 43xx-E

Panelowa centrala sterująca systemami oddymiania i naturalnej wentylacji do zastosowania w dużych obiektach. Pozwala na obsługę kilku stref oddymiania oraz dowolną kombinację linii i grup. Posiada opcję zwiększenia mocy oraz monitorowania przewodów pod kątem zwarcia i przerwy.

RT 45-ST Przycisk oddymiania

Przycisk oddymiania wyposażony w akustyczną sygnalizację uruchomienia i uszkodzenia, przeznaczony do central systemu oddymiania 24 V DC firmy D+H. Wyświetla informacje o stanie pracy (dozór, alarm, uszkodzenie). W zestawie wymienne oznakowanie w 32 językach.

Strony

Podczas pożaru największe niebezpieczeństwo stanowią dym i trujące gazy: 9 na 10 osób przebywających w budynku umiera z powodu zatrucia wysoce toksycznymi gazami. Dlatego tak duże znaczenie ma szybkie i sprawne oddymianie. Urządzenia do oddymiania skutecznie usuwają dym i trujące gazy pożarowe z budynku, pozwalając na bezpieczną ewakuację. Systemy oddymiania oferowane przez D+H Polska to kompleksowe rozwiązanie, które można zastosować zarówno w dużych, jak i małych obiektach. Składowe systemu oddymiania to centrala oddymiania, czujki pożarowe, przycisk oddymiania, okna oddymiające lub klapy dymowe wyposażone w siłowniki. Moduły wewnętrzne i panele do central oddymiania pozwalają na rozbudowę i dostosowanie funkcjonalności systemu oddymiania do potrzeb obiektu.