Szukaj

Systemy oddymiania

System oddymiania odpowiada za usunięcie dymu i trujących gazów z obiektu podczas pożaru tak, aby zapewnić bezpieczne drogi ewakuacyjne. Odprowadzanie ciepła zapobiega także termicznemu obciążeniu budynku, które może spowodować jego zawalenie.

Strony

Napęd drzwiowy DDS 54/500

Napęd drzwiowy do otwierania jedno- i dwuskrzydłowych drzwi w systemach napowietrzania. Sprzedawany z zestawem konsol mocujących do montażu nad drzwiami lub na ościeżnicy.

TR 44-AP - Moduł przekaźnika odłączającego 230 V AC

Moduł przekaźnika odłączającego 230 V AC, maksymalna moc przełączenia 720 VA. Montaż w hermetycznej puszcze instalacyjnej.

ACN-CM501 moduł łączeniowy centrali oddymiania do sieci AdComNet

Moduł łączeniowy pozwalający na podłączenie central oddymiania w sieć AdComNet. Nie wymaga montażu większego akumulatora w centrali.

RT 45 Przycisk oddymiania

Przycisk oddymiania przeznaczony do central systemu oddymiania 24 V DC firmy D+H. Wyświetla informacje o stanie pracy (dozór, alarm, uszkodzenie). W zestawie wymienne oznakowanie w 32 językach.

Siłownik do ciężkich okien CDP 1500-BSY+

Największe i najsilniejsze z napędów łańcuchowych w naszej ofercie. Przeznaczone do dużych okien dachowych stosowanych w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Kompatybilne z większością systemów aluminiowych dostępnych na rynku.

Napędy zębatkowe ZA 155-BSY+ HS Set

Zestaw dwóch napędów zębatkowych na 24 V DC i sile do 1500 N, do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję BSY+ pozwalającą na integrację do 8 siłowników w jednej grupie oraz High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

AM 44-Z Moduł moduł sterowania sygnalizatorami

Moduł sygnału alarmu do sygnalizatorów optycznych i dźwiękowych, przeznaczony do central RZN. Do zabudowy w miejscu wtykowym E1/E2.

TR 43-K przekaźnik odłączający

Przekaźnik odłączający ze zdublowanowymi bezpotencjałowymi zestykami przełącznymi do montażu na szynie "omega".

Klapa dymowa jednoskrzydłowa FIRE

Jednoskrzydłowe klapy dymowe oferowane są z napędami zębatkowymi serii ZA lub DXD na 24 V DC i 230 V AC w wariantach z owiewkami i dyszami kierującymi. Klapy posiadają certyfikat stałości właściwości użytkowych wydany przez Zakład Certyfikacji ITB, a zastosowane napędy - Świadectwo Dopuszczenia wydane przez CNBOP.

IM 80 - Moduł impulsowy do central RZN

Moduł impulsowy do wszystkich central RZN konwertujący sygnał ciągły na impulsowy. Do montażu na szynie DIN.

Strony

Podczas pożaru największe niebezpieczeństwo stanowią dym i trujące gazy: 9 na 10 osób przebywających w budynku umiera z powodu zatrucia wysoce toksycznymi gazami. Dlatego tak duże znaczenie ma szybkie i sprawne oddymianie. Urządzenia do oddymiania skutecznie usuwają dym i trujące gazy pożarowe z budynku, pozwalając na bezpieczną ewakuację. Systemy oddymiania oferowane przez D+H Polska to kompleksowe rozwiązanie, które można zastosować zarówno w dużych, jak i małych obiektach. Składowe systemu oddymiania to centrala oddymiania, czujki pożarowe, przycisk oddymiania, okna oddymiające lub klapy dymowe wyposażone w siłowniki. Moduły wewnętrzne i panele do central oddymiania pozwalają na rozbudowę i dostosowanie funkcjonalności systemu oddymiania do potrzeb obiektu.