Szukaj

Systemy napędów

CDC i VCD to dwie najpopularniejsze serie napędów D+H stosowanych do naturalnej wentylacji. Umożliwiają zautomatyzowanie pracy okien wykonanych z profili plastikowych, aluminiowych i drewnianych. Czym różnią się te siłowniki? Sprawdź porównanie.
Napędy dopasowane do koloru stolarki stanowią bardzo estetyczne i dyskretne rozwiązanie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas doboru koloru siłowników tak, aby nie odznaczały się na tle okien lub drzwi.    
Napędy okuć okiennych pozwalają na odstawienie skrzydła na całym obwodzie. Okno w tzw. pozycji mikrowentylacji jest rozszczelnione na tyle, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza, a jednocześnie stanowić barierę dla komarów i innych owadów. 
W standardowym, nawierzchniowym sposobie montażu siłownik okienny posiada możliwość obrotu, dzięki czemu łańcuch pozostaje prosty. W wariancie montażu ukrytego napęd montowany jest „na sztywno”. Zadanie pokonania łuku powstającego przy otwieraniu okna przenosi się w tym momencie na łańcuch.
Okno strukturalne z systemem ukrytej automatyki D+H Takie rozwiązanie mogliśmy zobaczyć na stoisku firmy Ponzio podczas targów BAU 2019 w Monachium.