Szukaj

Systemy napędów

Napędy okuć okiennych pozwalają na odstawienie skrzydła na całym obwodzie. Okno w tzw. pozycji mikrowentylacji jest rozszczelnione na tyle, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza, a jednocześnie stanowić barierę dla komarów i innych owadów. 
W standardowym, nawierzchniowym sposobie montażu siłownik okienny posiada możliwość obrotu, dzięki czemu łańcuch pozostaje prosty. W wariancie montażu ukrytego napęd montowany jest „na sztywno”. Zadanie pokonania łuku powstającego przy otwieraniu okna przenosi się w tym momencie na łańcuch.
Okno strukturalne z systemem ukrytej automatyki D+H Takie rozwiązanie mogliśmy zobaczyć na stoisku firmy Ponzio podczas targów BAU 2019 w Monachium. 
CDC i VCD to dwie najpopularniejsze serie napędów D+H stosowanych do naturalnej wentylacji. Umożliwiają zautomatyzowanie pracy okien wykonanych z profili plastikowych, aluminiowych i drewnianych. Czym różnią się te siłowniki? Sprawdź porównanie.
Napędy dopasowane do koloru stolarki stanowią bardzo estetyczne i dyskretne rozwiązanie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas doboru koloru siłowników tak, aby nie odznaczały się na tle okien lub drzwi.