Szukaj

Systemy napędów

Siłowniki do okien są wykorzystywane zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżnia się napędy zębatkowe i napędy łańcuchowe, ponad to w ofercie są napędy okuć okiennych oraz napędy drzwiowe.

Strony

ZA 105 napęd zębatkowy

Napędy zębatkowe charakteryzujące się siłą do 1000 N. Do stosowania w systemach oddymiania (wysuw do 426 mm) i naturalnej wentylacji. Dostępne w wariancie bez tubusu. Możliwe podłączenie przewodu zasilającego od dołu lub od góry.

Napędy zębatkowe ZA 85-BSY-HS-Set

Zestaw dwóch napędów zębatkowych na 24 V DC i sile do 800 N, do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję BSY+ pozwalającą na integrację do 8 siłowników w jednej grupie oraz High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

KA-K-BSY+Set siłowniki łańcuchowe

Zestaw dwóch napędów KA z zasilaniem na 230 V AC stosowana w systemach naturalnej wentylacji.  Możliwe integrowanie do dwóch napędów w jednej grupie i podłączenie do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

Siłownik łańcuchowy VCD 204-K

To brat bliźniak napędu VCD 204, ale zasilany napięciem 230 V AC. Można go podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

KA 54-BSY+ Set napędy łańcuchowe

Napędy łańcuchowe zasilane napięciem 24 V DC. Można je stosować zarówno w systemach naturalnej wentylacji, jak i w systemach oddymiania. Funkcja High Speed (HS) pozwala na szybkie otwarcie okien w razie pożaru.  

Napęd drzwiowy DDS 54/500

Napęd drzwiowy do otwierania jedno- i dwuskrzydłowych drzwi w systemach napowietrzania. Sprzedawany z zestawem konsol mocujących do montażu nad drzwiami lub na ościeżnicy.

Siłownik łańcuchowy KA 34

Grupa napędów przeznaczonych do stosowania we wszystkich typach okien. Siłowniki posiadają siłę do 300 N oraz wysuw do 1300 mm. Mogą być stosowane w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

ZA 85-HS napęd zębatkowy

Siłowniki zębatkowe na 24 V DC przeznaczone do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.  Posiadają funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru. Dostępne w wariancie bez tubusu.

Siłownik do ciężkich okien CDP 1500-BSY+

Największe i najsilniejsze z napędów łańcuchowych w naszej ofercie. Przeznaczone do dużych okien dachowych stosowanych w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Kompatybilne z większością systemów aluminiowych dostępnych na rynku.

ZA 155-K-BSY+ HS napęd zębatkowy

Najsilniejszy z napędów zębatkowych serii ZA na 230 V AC stosowanych w systemach oddymiania. Posiada funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru. Możliwe zintegrowanie do 4 siłowników w jednej grupie.

Strony

Napędy do okien D+H znajdują zastosowanie zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. W ofercie znajdują się siłowniki łańcuchowe, zębatkowe, ryglujące, liniowe oraz współpracujące z obwiedniowymi okuciami okiennymi. Napędy oferowane są w wariancie zasilania na 24 V DC oraz 230 V AC. Siłowniki do okien mogą być stosowane w oknach rozwieranych, uchylanych, odchylanych oraz wszelkiego rodzaju oknach połaciowych, klapach oddymiających oraz świetlikach. Napędy do okien dostarczane są do klienta z dedykowanymi konsolami montażowymi, które pozwalają na ich montaż na ramie, skrzydle lub w ościeżnicy - w stolarce aluminiowej, drewnianej oraz plastikowej (PVC). Na co dzień napędy do okien spotykamy w oknach oddymiających i klapach dymowych, ale coraz częściej stosuje się je także w celu zautomatyzowania pracy okien podczas przewietrzania. Automatyka okienna zyskuje na popularności nie tylko w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych realizacjach. Napędy do okien można skonfigurować z systemem inteligentnego budynku tak, aby współpracowały z czujkami deszczu, wiatru oraz innymi detektorami. Sterowanie można realizować z poziomu przycisku natynkowego, pilota lub urządzenia mobilnego.  Siłowniki do okien to świetnie rozwiązanie problemu związanego z obsługą trudno dostępnej stolarki pionowej i okien połaciowych. W systemach oddymiania siłowniki odpowiadają natomiast za szybkie i skuteczne otwarcie okien oraz klap dymowych w przypadku pożaru. Dzięki usunięciu dymu i trujących gazów z budynku, możliwa jest bezpieczna ewakuacja i ograniczenie strat materialnych. Oferowane przed D+H napędy do okien spełniają wymagania europejskich oraz krajowych norm certyfikacyjnych. Stała współpraca z największymi producentami systemów profili sprawia, że siłowniki okienne można stosować w najbardziej wymagających projektach architektonicznych.  Napędy mogą być dostarczone w dowolnym kolorze odwzorowującym nie tylko kolor RAL stolarki, ale również jej strukturę.