Szukaj

Systemy napędów

Siłowniki do okien są wykorzystywane zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżnia się napędy zębatkowe i napędy łańcuchowe, ponad to w ofercie są napędy okuć okiennych oraz napędy drzwiowe.

napęd do rozszczelniania okien BDT

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący funkcję mikrowentylacji z zachowaniem klasy antywłamaniowej RC2. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Comfort PADM.

BDT-Advanced - napęd okuć

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący trzy funkcje: uchyla, rozwiera i rygluje skrzydło okienne. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Ergo.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-ACB

To najbardziej kompaktowe i ciche napędy w naszej ofercie. Przeznaczone są do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Możliwy montaż wewnątrz ramy okiennej - siłownik sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

CDC-0252-5-ACB siłownik łańcuchowy

Grupa napędów CDC zasilana napięciem 230 V AC. Siłowniki przeznaczone są do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Można je podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

Siłownik do ciężkich okien CDP 1500-BSY+

Największe i najsilniejsze z napędów łańcuchowych w naszej ofercie. Przeznaczone do dużych okien dachowych stosowanych w systemach naturalnej wentylacji. Kompatybilne z większością systemów aluminiowych dostępnych na rynku.

Napęd do ciężkich okien CDP 1500-K-BSY+

Symetryczne wyjście łańcucha z tubusu oraz możliwość montażu równoległego do konstrukcji słupowo-ryglowych to charakterystyczne cechy tej grupy napędów. Można je stosować w systemach naturalnej wentylacji.

Napęd do ciężkich okien CDP-TW 3000-BSY+

Siłowniki z serii 3000-TW mogą podnosić skrzydła okienne o wadze przewyższającej 600 kg. Dzięki takim parametrom mogą być stosowane w najbardziej wyszukanych konstrukcjach świetlików dla systemów naturalnej wentylacji.

Siłownik do ciężkich okien CDP 1500-BSY+.jpg

Napędy z serii 3000-TW-K to bliźniacze rozwiązanie serii 3000-TW, tylko zasilane na 230 V AC. Można je indywidulanie programować np. takie parametry jak wysuw czy jego prędkość.

Napęd drzwiowy DDS 54/500

Napęd drzwiowy do otwierania jedno- i dwuskrzydłowych drzwi w systemach napowietrzania. Sprzedawany z zestawem konsol mocujących do montażu nad drzwiami lub na ościeżnicy.

DXD 300-BSY+ HS napędy zębatkowe

Najsilniejszy z napędów zębatkowych w ofercie D+H. Siła do 3000 N pozwala na użycie w największych oknach i klapach stosowanych w systemach oddymiania. Możliwe zintegrowanie do 4 siłowników w jednej grupie.

Systemy napędów do okien

Napędy do okien D+H znajdują zastosowanie zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. W ofercie znajdują się siłowniki łańcuchowe, zębatkowe, ryglujące, liniowe oraz współpracujące z obwiedniowymi okuciami okiennymi. Napędy oferowane są w wariancie zasilania na 24 V DC oraz 230 V AC. Siłowniki do okien mogą być stosowane w oknach rozwieranych, uchylanych, odchylanych oraz wszelkiego rodzaju oknach połaciowych, klapach oddymiających oraz świetlikach. Napędy do okien dostarczane są do klienta z dedykowanymi konsolami montażowymi, które pozwalają na ich montaż na ramie, skrzydle lub w ościeżnicy - w stolarce aluminiowej, drewnianej oraz plastikowej (PVC). Na co dzień napędy do okien spotykamy w oknach oddymiających i klapach dymowych, ale coraz częściej stosuje się je także w celu zautomatyzowania pracy okien podczas przewietrzania. Automatyka okienna zyskuje na popularności nie tylko w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych realizacjach. Napędy do okien można skonfigurować z systemem inteligentnego budynku tak, aby współpracowały z czujkami deszczu, wiatru oraz innymi detektorami. Sterowanie można realizować z poziomu przycisku natynkowego, pilota lub urządzenia mobilnego.  Siłowniki do okien to świetnie rozwiązanie problemu związanego z obsługą trudno dostępnej stolarki pionowej i okien połaciowych. W systemach oddymiania siłowniki odpowiadają natomiast za szybkie i skuteczne otwarcie okien oraz klap dymowych w przypadku pożaru. Dzięki usunięciu dymu i trujących gazów z budynku, możliwa jest bezpieczna ewakuacja i ograniczenie strat materialnych. Oferowane przed D+H napędy do okien spełniają wymagania europejskich oraz krajowych norm certyfikacyjnych. Stała współpraca z największymi producentami systemów profili sprawia, że siłowniki okienne można stosować w najbardziej wymagających projektach architektonicznych.  Napędy mogą być dostarczone w dowolnym kolorze odwzorowującym nie tylko kolor RAL stolarki, ale również jej strukturę.