Szukaj

Systemy napędów

Siłowniki do okien są wykorzystywane zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżnia się napędy zębatkowe i napędy łańcuchowe, ponad to w ofercie są napędy okuć okiennych oraz napędy drzwiowe.

Napęd rygla okiennego FRA 11-BSY+

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki służący do automatycznego ryglowania stolarki. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BRV, TMS+, BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 4 napędów na jednym oknie.

VLD 51 Liniowy napęd blokady

Liniowy napęd blokady z możliwością montażu w ramie okiennej. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BRV. Istnieje możliwość ustawienia kierunku ryglowania oraz awaryjnego ryglowania i otwierania w sposób manualny.

VLD 51 BSY+ liniowy napęd blokady

Liniowy napęd blokady z możliwością montażu w ramie okiennej. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 6 napędów na jednym oknie.

Siłownik do ciężkich okien CDP 1500-BSY+

Największe i najsilniejsze z napędów łańcuchowych w naszej ofercie. Przeznaczone do dużych okien dachowych stosowanych w systemach naturalnej wentylacji. Kompatybilne z większością systemów aluminiowych dostępnych na rynku.

ZA 155-K-BSY+ HS napęd zębatkowy

Najsilniejszy z napędów zębatkowych serii ZA na 230 V AC stosowanych w systemach oddymiania. Posiada funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru. Możliwe zintegrowanie do 4 siłowników w jednej grupie.

Siłowniki na 230 V AC, charakteryzujące się siłą do 1000 N, przeznaczone do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Możliwość bezpośredniego podłączenia do przycisku sterującego, bez konieczności stosowania centrali lub zasilacza.

ZA 105-HS napęd zębatkowy

Napędy do wszystkich rodzajów okien, klap i świetlików stosowanych w systemach oddymiania. Możliwe jest podłączenie przewodu zasilającego od dołu lub od góry oraz zamówienie wariantu bez tubusu.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-ACB

To najbardziej kompaktowe i ciche napędy w naszej ofercie. Przeznaczone są do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Możliwy montaż wewnątrz ramy okiennej - siłownik sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

KA-TW-K-BSY+ Siłownik łańcuchowy

To bliźniacze rozwiązanie do wersji CDC-TW-BSY+, tylko zasilane napięciem 230 V AC. Można je stosować wyłącznie w systemach naturalnej wentylacji. Umożliwia bezpośrednie podłączenie do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

napęd do rozszczelniania okien BDT

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący funkcję mikrowentylacji z zachowaniem klasy antywłamaniowej RC2. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Comfort PADM.

Napędy do okien D+H znajdują zastosowanie zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. W ofercie znajdują się siłowniki łańcuchowe, zębatkowe, ryglujące, liniowe oraz współpracujące z obwiedniowymi okuciami okiennymi. Napędy oferowane są w wariancie zasilania na 24 V DC oraz 230 V AC. Siłowniki do okien mogą być stosowane w oknach rozwieranych, uchylanych, odchylanych oraz wszelkiego rodzaju oknach połaciowych, klapach oddymiających oraz świetlikach. Napędy do okien dostarczane są do klienta z dedykowanymi konsolami montażowymi, które pozwalają na ich montaż na ramie, skrzydle lub w ościeżnicy - w stolarce aluminiowej, drewnianej oraz plastikowej (PVC). Na co dzień napędy do okien spotykamy w oknach oddymiających i klapach dymowych, ale coraz częściej stosuje się je także w celu zautomatyzowania pracy okien podczas przewietrzania. Automatyka okienna zyskuje na popularności nie tylko w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych realizacjach. Napędy do okien można skonfigurować z systemem inteligentnego budynku tak, aby współpracowały z czujkami deszczu, wiatru oraz innymi detektorami. Sterowanie można realizować z poziomu przycisku natynkowego, pilota lub urządzenia mobilnego.  Siłowniki do okien to świetnie rozwiązanie problemu związanego z obsługą trudno dostępnej stolarki pionowej i okien połaciowych. W systemach oddymiania siłowniki odpowiadają natomiast za szybkie i skuteczne otwarcie okien oraz klap dymowych w przypadku pożaru. Dzięki usunięciu dymu i trujących gazów z budynku, możliwa jest bezpieczna ewakuacja i ograniczenie strat materialnych. Oferowane przed D+H napędy do okien spełniają wymagania europejskich oraz krajowych norm certyfikacyjnych. Stała współpraca z największymi producentami systemów profili sprawia, że siłowniki okienne można stosować w najbardziej wymagających projektach architektonicznych.  Napędy mogą być dostarczone w dowolnym kolorze odwzorowującym nie tylko kolor RAL stolarki, ale również jej strukturę.