Szukaj

Systemy napędów

Siłowniki do okien są wykorzystywane zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżnia się napędy zębatkowe i napędy łańcuchowe, ponad to w ofercie są napędy okuć okiennych oraz napędy drzwiowe.

Siłownik napęd łańcuchowy VCD 203

Napęd łańcuchowy VCD 203 przeznaczony jest do otwierania i zamykania okien fasadowych oraz połaciowych w systemach naturalnej wentylacji. Charakteryzuje go cicha praca, kompaktowa budowa i możliwość regulacji wysuwu za pomocą magnesu.

BDT-Advanced - napęd okuć

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący trzy funkcje: uchyla, rozwiera i rygluje skrzydło okienne. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Ergo.

CDC-0252-5-ACB siłownik łańcuchowy

Grupa napędów CDC zasilana napięciem 230 V AC. Siłowniki przeznaczone są do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Można je podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

VCD 204 napęd łańcuchowy

Podobnie jak VCD 203, przeznaczony jest do otwierania i zamykania okien fasadowych oraz połaciowych w systemach naturalnej wentylacji. Ponadto posiada centrycznie umiejscowione wyjście łańcucha i wysuw sięgający 350 mm.

napęd do rozszczelniania okien BDT

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący funkcję mikrowentylacji z zachowaniem klasy antywłamaniowej RC2. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Comfort PADM.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-TMS+

Napęd zasilany napięciem 24 V DC. System TMS+ pozwala na synchronizację pracy dwóch napędów. Siłowniki można ukryć w profilach aluminiowych i plastikowych.

Siłownik łańcuchowy VCD 204-K

To brat bliźniak napędu VCD 204, ale zasilany napięciem 230 V AC. Można go podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

CDC-TW-0502-1-ACB napęd łańcuchowy

Napędy z oznaczeniem TW charakteryzują się tym, że w kompaktowej obudowie zostały ukryte dwa łańcuchy, a co za tym idzie siłownik generuje dwukrotnie większą siłę. Rozwiązanie przeznaczone do dużych konstrukcji okiennych.

Siłownik łańcuchowy KA 34

Grupa napędów przeznaczonych do stosowania we wszystkich typach okien. Siłowniki posiadają siłę do 300 N oraz wysuw do 1300 mm. Mogą być stosowane w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

Siłownik łańcuchowy VCD 204 TMS+ Set

To zestaw dwóch napędów serii VCD 204 przeznaczony do większych konstrukcji okiennych. Napędy wyposażone są w funkcję TMS+, która pozwala na ich prostą synchronizację.

Napędy do okien D+H znajdują zastosowanie zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. W ofercie znajdują się siłowniki łańcuchowe, zębatkowe, ryglujące, liniowe oraz współpracujące z obwiedniowymi okuciami okiennymi. Napędy oferowane są w wariancie zasilania na 24 V DC oraz 230 V AC. Siłowniki do okien mogą być stosowane w oknach rozwieranych, uchylanych, odchylanych oraz wszelkiego rodzaju oknach połaciowych, klapach oddymiających oraz świetlikach. Napędy do okien dostarczane są do klienta z dedykowanymi konsolami montażowymi, które pozwalają na ich montaż na ramie, skrzydle lub w ościeżnicy - w stolarce aluminiowej, drewnianej oraz plastikowej (PVC). Na co dzień napędy do okien spotykamy w oknach oddymiających i klapach dymowych, ale coraz częściej stosuje się je także w celu zautomatyzowania pracy okien podczas przewietrzania. Automatyka okienna zyskuje na popularności nie tylko w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych realizacjach. Napędy do okien można skonfigurować z systemem inteligentnego budynku tak, aby współpracowały z czujkami deszczu, wiatru oraz innymi detektorami. Sterowanie można realizować z poziomu przycisku natynkowego, pilota lub urządzenia mobilnego.  Siłowniki do okien to świetnie rozwiązanie problemu związanego z obsługą trudno dostępnej stolarki pionowej i okien połaciowych. W systemach oddymiania siłowniki odpowiadają natomiast za szybkie i skuteczne otwarcie okien oraz klap dymowych w przypadku pożaru. Dzięki usunięciu dymu i trujących gazów z budynku, możliwa jest bezpieczna ewakuacja i ograniczenie strat materialnych. Oferowane przed D+H napędy do okien spełniają wymagania europejskich oraz krajowych norm certyfikacyjnych. Stała współpraca z największymi producentami systemów profili sprawia, że siłowniki okienne można stosować w najbardziej wymagających projektach architektonicznych.  Napędy mogą być dostarczone w dowolnym kolorze odwzorowującym nie tylko kolor RAL stolarki, ale również jej strukturę.