Szukaj

Systemy napędów

Siłowniki do okien są wykorzystywane zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżnia się napędy zębatkowe i napędy łańcuchowe, ponad to w ofercie są napędy okuć okiennych oraz napędy drzwiowe.

Strony

Siłownik napęd łańcuchowy VCD 203

Napęd łańcuchowy VCD 203 przeznaczony jest do otwierania i zamykania okien fasadowych oraz połaciowych w systemach naturalnej wentylacji. Charakteryzuje go cicha praca, kompaktowa budowa i możliwość regulacji wysuwu za pomocą magnesu.

VCD 204 napęd łańcuchowy

Podobnie jak VCD 203, przeznaczony jest do otwierania i zamykania okien fasadowych oraz połaciowych w systemach naturalnej wentylacji. Ponadto posiada centrycznie umiejscowione wyjście łańcucha i wysuw sięgający 350 mm.

Siłownik łańcuchowy VCD 204 TMS+ Set

To zestaw dwóch napędów serii VCD 204 przeznaczony do większych konstrukcji okiennych. Napędy wyposażone są w funkcję TMS+, która pozwala na ich prostą synchronizację.

Siłownik łańcuchowy VCD 204-K

To brat bliźniak napędu VCD 204, ale zasilany napięciem 230 V AC. Można go podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

Siłownik łańcuchowy VCD 204-K-TMS+Set

To bliźniaczy zestaw napędów VCD 204, ale zasilany napięciem 230 V AC. Można go podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza. Napędy wyposażone są w funkcję TMS+, która pozwala na ich prostą synchronizację.

VCD-0204-1-ACB napęd łańcuchowy

Napęd łańcuchowy VCD-0204-1-ACB przeznaczony jest do naturalnej wentylacji. Wyposażony w technologię ACB – Advanced Communication Bus pozwala na łatwą konfigurację z systemem zarządzania budynkiem.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-TMS+

Napęd zasilany napięciem 24 V DC. System TMS+ pozwala na synchronizację pracy dwóch napędów. Siłowniki można ukryć w profilach aluminiowych i plastikowych.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-ACB

To najbardziej kompaktowe i ciche napędy w naszej ofercie. Przeznaczone są do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Możliwy montaż wewnątrz ramy okiennej - siłownik sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

CDC-0252-5-ACB siłownik łańcuchowy

Grupa napędów CDC zasilana napięciem 230 V AC. Siłowniki przeznaczone są do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Można je podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

CDC-TW-0502-1-ACB napęd łańcuchowy

Napędy z oznaczeniem TW charakteryzują się tym, że w kompaktowej obudowie zostały ukryte dwa łańcuchy, a co za tym idzie siłownik generuje dwukrotnie większą siłę. Rozwiązanie przeznaczone do dużych konstrukcji okiennych.

Strony

Napędy do okien D+H znajdują zastosowanie zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Siłowniki do okien najczęściej spotykamy w oknach oddymiających i klapach dymowych, ale coraz częściej stosuje się je także w celu zautomatyzowania pracy okien podczas przewietrzania. Automatyka okienna zyskuje na popularności nie tylko w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych realizacjach. Siłowniki okienne to świetnie rozwiązanie problemu związanego z obsługą trudnodostępnych skrzydeł i okien połaciowych. W systemach oddymiania siłowniki odpowiadają natomiast za szybkie i skuteczne otwarcie okien oraz klap dymowych w przypadku pożaru. Dzięki usunięciu dymu i trujących gazów z budynku, możliwa jest bezpieczna ewakuacja i ograniczenie strat materialnych. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżniamy napędy łańcuchowe i napędy zębatkowe, w ofercie są ponadto napędy okuć okiennych i siłownik drzwiowy.