Szukaj

Systemy napędów

Siłowniki do okien są wykorzystywane zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżnia się napędy zębatkowe i napędy łańcuchowe, ponad to w ofercie są napędy okuć okiennych oraz napędy drzwiowe.

Strony

Siłowniki na 230 V AC, charakteryzujące się siłą do 1000 N, przeznaczone do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Możliwość bezpośredniego podłączenia do przycisku sterującego, bez konieczności stosowania centrali lub zasilacza.

ZA 105-HS napęd zębatkowy

Napędy do wszystkich rodzajów okien, klap i świetlików stosowanych w systemach oddymiania. Możliwe jest podłączenie przewodu zasilającego od dołu lub od góry oraz zamówienie wariantu bez tubusu.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-ACB

To najbardziej kompaktowe i ciche napędy w naszej ofercie. Przeznaczone są do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Możliwy montaż wewnątrz ramy okiennej - siłownik sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

KA-TW-K-BSY+ Siłownik łańcuchowy

To bliźniacze rozwiązanie do wersji CDC-TW-BSY+, tylko zasilane napięciem 230 V AC. Można je stosować wyłącznie w systemach naturalnej wentylacji. Umożliwia bezpośrednie podłączenie do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

napęd do rozszczelniania okien BDT

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący funkcję mikrowentylacji z zachowaniem klasy antywłamaniowej RC2. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Comfort PADM.

SHD 54-BSY+ napęd skrzydła rozwiernego

Przeznaczony do okien ze skrzydłami rozwiernymi stosowanymi w systemach naturalnej wentylacji. Specjalna konstrukcja ze stabilizacją łańcucha pozwala na otwieranie okien o wymiarach granicznych 1,2 x 2 m na kąt do 65o.

siłownik łańcuchowy KA-54

Charakteryzują się dużą siłą do 500 N. Można je stosować we wszystkich typach okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

Siłownik łańcuchowy VCD 204 TMS+ Set

To zestaw dwóch napędów serii VCD 204 przeznaczony do większych konstrukcji okiennych. Napędy wyposażone są w funkcję TMS+, która pozwala na ich prostą synchronizację.

Napęd do ciężkich okien CDP 1500-K-BSY+

Symetryczne wyjście łańcucha z tubusu oraz możliwość montażu równoległego do konstrukcji słupowo-ryglowych to charakterystyczne cechy tej grupy napędów. Można je stosować w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

Siłownik napęd łańcuchowy VCD 203

Napęd łańcuchowy VCD 203 przeznaczony jest do otwierania i zamykania okien fasadowych oraz połaciowych w systemach naturalnej wentylacji. Charakteryzuje go cicha praca, kompaktowa budowa i możliwość regulacji wysuwu za pomocą magnesu.

Strony

Napędy do okien D+H znajdują zastosowanie zarówno w systemach oddymiania, jak i naturalnej wentylacji. Siłowniki do okien najczęściej spotykamy w oknach oddymiających i klapach dymowych, ale coraz częściej stosuje się je także w celu zautomatyzowania pracy okien podczas przewietrzania. Automatyka okienna zyskuje na popularności nie tylko w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych realizacjach. Siłowniki okienne to świetnie rozwiązanie problemu związanego z obsługą trudnodostępnych skrzydeł i okien połaciowych. W systemach oddymiania siłowniki odpowiadają natomiast za szybkie i skuteczne otwarcie okien oraz klap dymowych w przypadku pożaru. Dzięki usunięciu dymu i trujących gazów z budynku, możliwa jest bezpieczna ewakuacja i ograniczenie strat materialnych. Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżniamy napędy łańcuchowe i napędy zębatkowe, w ofercie są ponadto napędy okuć okiennych i siłownik drzwiowy.