Szukaj
  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe
  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe
  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe
  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Międzynarodowe Centrum Kongresowe Katowice

Budynek Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego znajduje się na terenie dawnej kopalni „Katowice”, w sąsiedztwie Spodka, Muzeum Śląskiego i siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. Został przewidziany do pełnienia funkcji kongresowo-konferencyjno-wystawienniczej dla 12 tys. osób. 

Ażurowa konstrukcja fasady osłania przed nadmiarem światła słonecznego, a przeszklenia otwierają widok na okolicę. Dla uzyskania równowagi i złagodzenia ciemnej barwy budynku, zastosowano zielony dach, który schodząc w dół dzieli bryłę na dwie części. Napędy drzwiowe D+H Polska zastosowano w głównych strefach wejściowych budynku od strony Spodka i NOSPR-u. Barwę siłowników dopasowano do wykorzystanej w budynku aluminiowej stolarki firmy Aluprof w kolorze czarnym (RAL 9005). Dzięki temu obydwa produkty tworzą pod względem koloru jednolitą całość. 

Napowietrzanie drzwiami w systemie oddymiania z wykorzystaniem napędów z serii DDS

Napędy D+H Polska przeznaczone są do sterowania większością typów stolarki w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Napęd DDS 54 przygotowano z myślą o potrzebie automatycznego sterowania drzwiami, pozwalając na ich otwarcie w określonych sytuacjach, takich jak ewakuacja, napowietrzanie bądź wyrównywanie ciśnień w systemach przeciwpożarowych budynków. Dzięki napędom w sytuacji alarmu pożarowego dochodzi do otwarcia skrzydeł drzwiowych, a tym samym napowietrzenia głównych ciągów komunikacyjnych w obiekcie. Wówczas, za sprawą praw fizyki i tzw. efektu kominowego, dym wydostaje się na zewnątrz poprzez zastosowane otwory oddymiające. Tym samym drogi ewakuacyjne są drożne, niezadymione i gotowe do przeprowadzenia ewakuacji. Oprócz napędów drzwiowych z serii DDS w obiekcie znajdziemy inne elementy systemu dostarczone przez D+H Polska - centrale oddymiania RZN, przyciski oddymiania i optyczne czujki dymu. Urządzenia posiadają świadectwa dopuszczenia CNBOP (Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej). Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, odporne na działanie temperatury i niezawodne w eksploatacji.
 

Kraj: 
Polska
Miejscowość: 
Katowice
Rok: 
2015
Typ obiektu: 
Obiekty konferencyjne i wystawiennicze
Zastosowane rozwiązania: 
Napędy
Zamknięcia ppoż.