Szukaj
  • Okna oddymiające w Tarasach Grabiszyńskich
  • Siłowniki do okien w Tarasach Grabiszyńskich
  • System oddymiania w Tarasach Grabiszyńskich
  • Tarasy Grabiszyńskie

Tarasy Grabiszyńskie

Tarasy Grabiszyńskie to kompaktowe centrum handlowe położone na wrocławskim Grabiszynie. Na powierzchni 8 tys. m² działają sklepy, punkty usługowe i biura. W 2018 r. obiekt został wyróżniony w kategorii budynku użyteczności publicznej przez Prezydenta Miasta i Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Jest to kolejna realizacja D+H Polska, w której udało się pogodzić względy estetyczne z wymogami bezpieczeństwa pożarowego. W okazałym świetliku nad pasażem handlowym zastosowano siłowniki okienne z serii ZA zasilane napięciem 230 V AC. Są to napędy przeznaczone do obsługi dużych i ciężkich skrzydeł okiennych, a także klap oddymiających. Funkcja High Speed pozwala na szybkie otwarcie okien w przypadku pożaru. System posiada układ zasilania awaryjnego zapewniający działanie przy braku zasilania podstawowego 230 V. Zasilanie na 230 V przekłada się także na redukcję kosztów instalacji okablowania – przekrój przewodów jest dużo mniejszy niż w systemach na 24 V DC. S

Okna oddymiające, poza odprowadzaniem dymu z obiektu, mogą być także wykorzystywane do codziennej naturalnej wentylacji. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić stałą, kontrolowaną cyrkulację świeżego powietrza w budynku. Przekłada się to na zdrowszy klimat wewnątrz pomieszczeń i niższe koszty klimatyzacji.

Kraj: 
Polska
Miejscowość: 
Wrocław
Rok: 
2017
Typ obiektu: 
Obiekty handlowo-usługowe
Zastosowane rozwiązania: 
Oddymianie
Napędy
Naturalna wentylacja