Szukaj
  • Warsaw Spire

Warsaw Spire

Oddany w 2016 roku do użytku Warsaw Spire to drugi najwyższy budynek w kraju. Na pierwszej pozycji wciąż utrzymuje się Pałac Kultury i Nauki, jednak widać, że nie brakuje mu mocnych konkurentów. Drzwi w nowoczesnym biurowcu są obsługiwane przez napędy DDS 54/500 firmy D+H, przeznaczone do napowietrzania w systemach oddymiania. 

Warszawski drapacz chmur został zaprojektowany przez belgijskie biuro Jaspers-Eyers Architects we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Ma 220 metrów wysokości, co plasuje go na drugim miejscu wśród najwyższych budynków w Polsce. Wieżę okalają dwa mniejsze, jedenastopiętrowe obiekty. Kompleks zlokalizowany na Placu Europejskim na Woli stanowi centrum życia biznesowego dzielnicy. Oferuje łącznie 109 tys. m² powierzchni biurowej. Deweloper zadbał także o otwartą, dostępną dla wszystkich przestrzeń miejską. Pomiędzy bryłami budynków zaprojektowano fontanny, elementy małej architektury i zieleń – łącznie zasadzono 14 tys. roślin. Duży wpływ na ostateczny kształt Warsaw Spire miały wytyczne ekologicznego certyfikatu BREEAM, zrealizowane na poziomie Excellent.

Nowoczesny wysokościowiec to dla projektantów szansa na wcielenie w życie najbardziej śmiałych idei i zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Ważną rolę w tego typu budynkach odgrywa automatyka. Przykładem mogą być drzwi – większość skrzydeł musi być otwierana i zamykana automatycznie ze względu na efektywną wymianę powietrza, sprawną komunikację i bezpieczeństwo. W Warsaw Spire drzwi są obsługiwane za pomocą napędów DDS 54/500 firmy D+H.

Zastosowanie napędów DDS 54/500 D+H Polska

DDS 54/500 to napęd łańcuchowy przeznaczony do drzwi rozwieranych. Wyróżnia się solidną, kompaktową konstrukcją i możliwością zabarwienia na dowolny odcień. Znajduje zastosowanie przy napowietrzaniu budynku w systemach oddymiania. Siłownik posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP. Napęd otwiera skrzydła drzwiowe do kąta 90˚, zapewniając bezpieczną drogę ewakuacyjną i wydajne napowietrzanie. Jest sterowany za pomocą dedykowanego interfejsu D+H – indywidualnie lub w konfiguracji z innymi elementami systemu. Można go także połączyć z ryglem elektromagnetycznym.

 

Kraj: 
Polska
Miejscowość: 
Warszawa
Rok: 
2016
Typ obiektu: 
Obiekty biurowe
Zastosowane rozwiązania: 
Oddymianie
Napędy
Zamknięcia ppoż.