Szukaj
  • Siłowniki do okien D+H na Lotnisku Chopina w Warszawie
  • Siłowniki do okien D+H na Lotnisku Chopina w Warszawie
  • Siłowniki do okien D+H na Lotnisku Chopina w Warszawie
  • Siłowniki do okien D+H na Lotnisku Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawie

Terminal 1 na Lotnisku Chopina w Warszawie przeszedł kompleksową modernizację. Jedną z ciekawszych części nowego obiektu stanowi nowoczesne, przeszklone patio. Zastosowano w nim duże okna dachowe wyposażone w siłowniki CDP firmy D+H. Bezobsługowe otwieranie okien zapewnia stały przepływ świeżego powietrza i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury.

Modernizowany terminal był pierwszym obiektem w Polsce, w którym zastosowano napędy do okien z serii CDP – najsilniejsze napędy łańcuchowe oferowane na rynku. Zostały one stworzone specjalnie do obsługi dużych i ciężkich okien dachowych – podnoszą nawet ważące 300 kg skrzydła. W warszawskiej realizacji służą do codziennej naturalnej wentylacji, a ich obsługa odbywa się za pomocą dedykowanej centrali. Zintegrowana elektronika do synchronizacji napędów pozwala na wygodne sterowanie, również z możliwością indywidualnego zaprogramowania. Cechą szczególnie ważną dla projektantów jest kompaktowa budowa siłownika – montowany równolegle do profilu nie odznacza się na tle konstrukcji świetlika. Co więcej, można zamówić go w dowolnej wersji kolorystycznej, również imitującej określoną fakturę. Na Lotnisku Chopina siłowniki D+H harmonijnie komponują się z przeszklonym dachem, nie rzutując na jego całościowy wygląd. Funkcja indywidualnego programowania pozwala na ustawienie czasu i częstotliwości uchylania skrzydeł, tak, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał naturalnej wentylacji.

Napędy z serii CDP na Lotnisku Chopina zostały zamontowane z myślą o naturalnej wentylacji, ale z powodzeniem mogą być stosowane także w oknach oddymiających. Mają bardzo dobre parametry – wysuw od 800 do 1500 mm oraz siłę pchającą i blokującą do 3000 N. Siłowniki CDP zostały przebadane z topowymi systemami aluminiowymi, zgodnie z normą PN-EN 12101-1. Oferowane są z bogatym asortymentem konsol montażowych, co pozwala na estetyczne wkomponowanie w dowolny system aluminiowy.
 

Kraj: 
Polska
Miejscowość: 
Warszawa
Rok: 
2015
Typ obiektu: 
Obiekty użyteczności publicznej
Zastosowane rozwiązania: 
Napędy
Naturalna wentylacja