?>
Szukaj

System przeciwpożarowy w hotelu

Obiekt hotelowy powinien być przyjazny i funkcjonalny dla klientów, ale również spełniać wszystkie wymogi prawne, dotyczące między innymi bezpieczeństwa pożarowego. Bez względu na to, czy hotel powstał na bazie zabytkowego obiektu czy też jest przykładem nowoczesnej architektury wymaga zastosowania odpowiednich systemów, które będą nie tylko efektywnie informować o pożarze, ale też swoim wyglądem nie zaburzą estetyki projektu.

Niezawodny system przeciwpożarowy, który zapewni wczesne wykrycie pożaru i zaalarmuje o zagrożeniu powinien być elementem wyposażenia każdego obiektu hotelowego. System sygnalizacji pożarowej ograniczy szkody i szybko poinformuje straż pożarną. Innowacją w ochronie przeciwpożarowej jest system Protec, charakteryzujący się wysoką odpornością na fałszywe alarmy, precyzyjną lokalizacją zdarzenia pożarowego i dużą elastycznością w zakresie podłączenia elementów pętlowych.

system przeciwpożarowy w hotelu

 

SSP Protec

System Protec składa się z interaktywnej, cyfrowej i adresowalnej centrali sygnalizacji pożarowej oraz szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych - czujek ciepła, optyczno-termicznych, z dodatkowym sensorem CO, zasysających i samokalibrujących się czujek liniowych. Dla hoteli o małej i średniej kubaturze dedykowana jest łatwa w instalacji i eksploatacji centrala Protec 6100. Natomiast dla dużych kompleksów hotelowych - centrala Protec 6500, charakteryzująca się łatwością adresowania i konfiguracji, precyzyjną lokalizacją zdarzenia pożarowego i pełną kontrolą obiektu z dowolnego miejsca.

system sygnalizacji pożarowej w hotelu

Centrala pożarowa odporna na fałszywe alarmy

Centralę można zaprogramować według różnych trybów pracy, uwzględniających funkcję obiektu oraz panujące w nim specyficzne warunki środowiskowe. Ważnym aspektem w przypadku obiektów hotelowych jest możliwość wystąpienia fałszywych alarmów na skutek wilgoci i pary wodnej wydobywającej się z łazienek, stref saun i pomieszczeń basenowych. Zastosowanie odpowiednich czujek Protec pozwala na wyeliminowanie fałszywych alarmów wywołanych tymi zjawiskami. Detektory potrafią rozpoznać czynniki kwalifikujące się jako zdarzenie pożarowe i odróżnić je od takich powodujących fałszywe alarmy. Z tego powodu system przeciwpożarowy Protec doskonale sprawdza się w trudnych warunkach środowiskowych.

system przeciwpożarowy w hotelu

Optymalizacja kosztów przy zabezpieczeniu hotelu

Cechą charakterystyczną systemów sygnalizacji pożarowej Protec jest minimalna ilości przewodów – wszystkie elementy takie jak czujki, sygnalizatory, ROPy, moduły WE/WY mogą być umieszone razem na jednym przewodzie pętlowym. Dzięki temu, wykorzystanie tego systemu w obiekcie hotelowym oznacza nie tylko większy walor estetyczny, ale również ekonomiczny związany z mniejszą ilością potrzebnego okablowania. System sygnalizacji pożarowej Protec pozwala ograniczyć liczbę czerwonych sygnalizatorów dźwiękowych do minimum przy zachowaniu parametrów akustycznych. Efekt ten osiągniemy np. montując czujki 6000PLUS/OP/S z wbudowanym sygnalizatorem akustycznym zamiast dwóch urządzeń w osobnych obudowach. Zyskuje to szczególne znaczenie w przypadku obiektów hotelowych czy zabytkowych, w których dbałość o estetykę wnętrza jest szczególnie istotna.

Ofertę rozwiązań z zakresu systemów sygnalizacji pożarowej Protec uzupełniają czujki zasysające, które doskonale sprawdzają się w detekcji szybów windowych czy trudnodostępnych stref, np. pod podłogami technicznymi lub nad sufitami podwieszanymi. Dla inwestorów, którzy z jakichś względów muszą rozbudować system przeciwpożarowy doskonałym rozwiązaniem może okazać się radiowy system sygnalizacji pożarowej Protec, którego instalacja nie naraża na dodatkowe koszty związane z układaniem okablowania i późniejszym remontem wnętrz hotelu.