TEAM Marek Pasierbski

Długołęka
System sygnalizacji pożarowej
Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

GDAŃSK
SYSTEM ODDYMIANIA
Lastadia Office sterowanie wentylacją pożarową

Lastadia Office

Szczecin
sterowanie wentylacją pożarową
Napędy łańcuchowe CDP na Terminalu 1 Lotniska Chopina w Warszawie

Terminal 1 Lotniska Chopina

Warszawa
Napędy łańcuchowe CDP
Stara Kopalnia  z systemem oddymiania

Stara Kopalnia

Wałbrzych
SYSTEM ODDYMIANIA

Centrum Kultury Zamek Poznań

napędy ZA, KA i DDS w Centrum Zamek Poznań
Centrum Zamek Poznań

Kraj:

Miejscowość: 
Poznań

Typ obiektu:

Informacje o obiekcie
Centrum Kultury „Zamek” mieści się w ostatniej, zbudowanej z takim rozmachem dla panującego władcy, rezydencji cesarskiej w Europie. Każdego roku odbywa się tu około 700 imprez: wystaw, koncertów, seansów filmowych, spektakli teatralnych, spotkań, warsztatów edukacyjnych. Przestrzenie tej prawie 100-letniej budowli dają możliwość realizowania bardzo różnorodnych projektów i prowadzenia działalności w wielu dziedzinach sztuki.

Renowacja
Projekt zakładał przebudowę Sali Wielkiej i stworzenie wielofunkcyjnej powierzchni i zaprojektowanie Sali Kameralnej. W środku przestrzeni zamku wprowadzono otwarte Atrium, przykryte szklanym dachem.
Przebudowano nieużytkowy strych nad Salą Wielką i umieszczono w nim mniejszą salę, tzw. Scenę Nową. Zlikwidowano pośrednie piętro, podwyższając Salę Wielką, która na całej powierzchni stropu została wyposażona w elementy technologii widowiskowej. W byłej Sali Marmurowej powstało kino, a w Sali Kameralnej utworzono nową przestrzeń wystawienniczą. W holu pierwszego piętra wprowadzono elipsoidalną antresolę zawieszoną na poziomie drugiej kondygnacji. Zlikwidowano klatkę schodową i zrezygnowano z balkonu w Sali Wielkiej. Przebudowano również strychy, wprowadzono dwie sale prób. W sumie Zamkowi „przybyło” ponad 700 m2 pomieszczeń, a większość sal zmieniła swoją funkcję.

Produkty D+H Polska
W Centrum Kultury Zamek zamontowano napędy drzwiowe DDS oraz w oknach siłowniki łańcuchowe z serii KA i zębatkowe ZA. Napędy przeznaczone są do systemów oddymiania i naturalnej wentylacji.
Napęd drzwiowy DDS firmy D+H przygotowano z myślą o potrzebie automatycznego sterowania drzwiami, pozwalając na ich otwarcie w określonych sytuacjach, takich jak ewakuacja, napowietrzanie bądź wyrównywanie ciśnień w systemach przeciwpożarowych budynków.
Napędy łańcuchowe KA przeznaczone są do sterowania większością typów stolarki okiennej i drzwiowej. Różnorodność konsol mocujących, regulowane wymiary oraz dobór długości wysuwu do indywidualnych potrzeb i specyfiki obiektu umożliwiają wykorzystanie napędów niemal w każdej, nawet najbardziej wymagającej przestrzeni.
Napędy zębatkowe ZA przeznaczone są do okien fasadowych, klap dachowych i kopuł świetlików w systemach oddymiania i wentylacji. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów zapewnia długą żywotność i niezawodną eksploatację.