TEAM Marek Pasierbski

Długołęka
System sygnalizacji pożarowej
Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

GDAŃSK
SYSTEM ODDYMIANIA
Lastadia Office sterowanie wentylacją pożarową

Lastadia Office

Szczecin
sterowanie wentylacją pożarową
Napędy łańcuchowe CDP na Terminalu 1 Lotniska Chopina w Warszawie

Terminal 1 Lotniska Chopina

Warszawa
Napędy łańcuchowe CDP
Stara Kopalnia  z systemem oddymiania

Stara Kopalnia

Wałbrzych
SYSTEM ODDYMIANIA

Napęd drzwiowy DDS 54/500

W odpowiedzi na potrzebę automatycznego otwarcia drzwi w określonych warunkach, bez ingerencji w standardowe funkcje drzwi, został przygotowany specjalny napęd DDS 54/500.

Jego konstrukcja pozwala na automatyczne otwarcie drzwi dla potrzeb ewakuacji, napowietrzania lub wyrównywania ciśnień w systemach wentylacji pożarowej budynku.

Ramię otwierające napędu, niezwiązane na sztywno ze skrzydłem drzwi, umożliwia ich standardowe użytkowanie. W ściśle określonych warunkach ramię zakończone rolką wypycha skrzydło, powodując otwarcie drzwi o kąt 90 stopni. Konsola montażowa jest dostarczana w komplecie z napędem.

Rozwiązania elektroniczne zastosowane w napędzie stanowią sedno innowacji technicznych. Umożliwiają otwieranie zarówno pojedynczych skrzydeł jak i podwójnych, w których ważna jest kolejność otwarcia i zamknięcia. Napęd DDS 54/500 jest przystosowany do współpracy z systemami kontroli dostępu, systemami domofonowymi i dowolnym elektrozamkiem, a także ma możliwość sygnalizacji stanu położenia.

Badania CNBOP, certyfikat zgodności i świadectwo dopuszczenia są potwierdzeniem niezawodności podczas eksploatacji (wymaganym przez przepisy prawa), a użyte wysokiej jakości materiały, przemyślana konstrukcja i technologia umożliwiają zastosowanie w każdej sytuacji montażowej. Istnieje możliwość zamówienia napędu polakierowanego na dowolny kolor z palety RAL, co w zestawieniu z jego niewielką konstrukcją daje wrażenie jednolitej całości.

Potwierdzeniem funkcjonalności, niezawodności i szerokiego wachlarza zastosowań jest cały szereg budowli, w których zostały zamontowane, począwszy od pojedynczych klatek schodowych poprzez dworce, budynki użyteczności publicznej, pasaże handlowe po nietypowe obiekty architektoniczne.