?>
Szukaj

Czujki pogodowe

Czujki wiatru/deszczu współpracują z centralami oddymiania i przewietrzania. Okna zamykają się w oparciu o sygnał wysłany z czujki, np. podczas deszczu lub silnego wiatru.

REM 230 czujka deszczu na 230 V AC

Czujka deszczu do stosowania w systemach na 230 V AC. Posiada ogrzewaną powierzchnię detektora oraz system zapamiętywania sygnału przez 2 minuty.

REM 801-RC radiowa czujka deszczu

Radiowa czujka deszczu z możliwością zasilania na 24 V DC lub za pomocą baterii. Posiada ogrzewaną powierzchnię detektora (opcja niedostępna przy zasilaniu bateryjnym) oraz system zapamiętywania sygnału przez 5 minut.

czujka_deszczu_RS-S.jpg

Czujka deszczu do stosowania w systemach 24 V DC. Posiada ogrzewaną powierzchnię detektora oraz system zapamiętywania sygnału deszczu lub śniegu (pamięć regulowana potencjometrem od 10 do 300 s). 

VRS 10 czujka deszczu na 24 V DC

Kompaktowa czujka deszczu do stosowania w systemach 24 V DC. Posiada ogrzewaną powierzchnię detektora oraz system zapamiętywania sygnału przez 2 minuty.

WRS-S czujka pogodowa wiatru-deszczu

Czujka wiatru/deszczu z progową regulacją skoku zadziałania (dla wiatru od 1 do 30 m/s). Posiada ogrzewaną powierzchnię detektora oraz system zapamiętywania sygnału przez 5 minut. Montaż na maszcie lub na ścianie. 

Czujniki wiatru i deszczu

Czujki pogodowe mają za zadanie zbierać i przekazywać sygnały o warunkach pogodowych panujących na zewnątrz do central oddymiania i wentylacji. Dzięki temu sterowanie automatyką okienną staje się jeszcze bardziej funkcjonalne i bezpieczne. Siłowniki w momencie otrzymania sygnału o silnym wietrze lub deszczu zamykają skrzydła okienne. Czujki pogodowe D+H występują w kilku wariantach – jako czujki deszczu, radiowe czujki deszczu oraz czujki deszczu i wiatru. Wszystkie posiadają ogrzewaną powierzchnię, co chroni je przed zamarznięciem. Różne możliwości montażu oraz opcjonalne wykonanie bezprzewodowe sprawiają, że czujki pogodowe są łatwe w instalacji również tam, gdzie nie chcemy ingerować w architekturę obiektu.