Szukaj

Napędy blokad VLD

To napęd sterujący pracą okuć z opcją ukrycia wewnątrz ramy okiennej. Może być wykorzystywany z wybranymi systemami certyfikowanych okien oddymiających wykonanych zgodnie z normą PN-EN 12101-2.

VLD 51 Liniowy napęd blokady

Liniowy napęd blokady z możliwością montażu w ramie okiennej. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BRV. Istnieje możliwość ustawienia kierunku ryglowania oraz awaryjnego ryglowania i otwierania w sposób manualny.

VLD 51 BSY+ liniowy napęd blokady

Liniowy napęd blokady z możliwością montażu w ramie okiennej. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 6 napędów na jednym oknie.

Napęd blokad VLD jest przeznaczony do automatycznego zaryglowywania okien. Siłownik może być montowany na dwa sposoby: nawierzchniowo lub ukryty wewnątrz ramy okiennej – za pomocą dedykowanych konsol. W przypadku montażu ukrytego siłownik można skonfigurować z ukrytym napędem - wówczas całość automatyki okiennej jest niewidoczna. Pozwala to sprostać wymogom najbardziej prestiżowych realizacji budowlanych. VLD jest kompatybilny z siłownikami D+H wyposażonymi w technologię BSY+. Może być stosowanych w systemach naturalnej wentylacji i oddymiania. Siłownik okienny został przecertyfikowany jako komplet z oknami oddymiającymi i siłownikami na zgodność z normą EN 12101-2. Automatyczne ryglowanie zapewnia zwiększenie ochrony przed włamaniem i poprawę szczelności okien. To bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Okna wyposażone w napęd blokad mogą być awaryjnie zaryglowane i otwierane ręcznie, na przykład w przypadku braku prądu. Dokładna, intuicyjna dokumentacja techniczna pozwala na jego łatwą instalację. Bardzo przydatną funkcja jest również możliwość ustawienia kierunku ryglowania, co sprawia, że to rozwiązanie można zastosować w niemal każdej konstrukcji. W przypadku najbardziej wymagających projektów architektonicznych możliwe jest zamontowanie do sześciu sztuk napędów na skrzydle okiennym. Siłownik okienny VLD można zastosować w stolarce wykonanej z aluminium, plastiku (PVC) lub drewna można włączyć w najbardziej rozbudowane scenariusze zarządzania budynkiem BMS.