Szukaj

Czujki dymu

W oferowanych przez nas systemach oddymiania stosowane są konwencjonalne czujki dymu. Zadaniem czujek jest przekazanie informacji do centrali o zdarzeniu pożarowym.

3000/PLUS/OP czujka dymu

Konwencjonalna, optyczna czujka dymu przeznaczona do stosowania z konwencjonalnymi centralami oddymiania.

OSD 23 czujka dymu optyczna

Konwencjonalna, optyczna czujka dymu przeznaczona do stosowania z konwencjonalnymi centralami oddymiania. Działa na zasadzie światła rozproszonego.

Optyczne czujki dymu

Optyczna czujka dymu stanowi bardzo ważne ogniwo systemu oddymiania – odpowiada za detekcję pożaru i przekazanie sygnału dalej, do centrali oddymiania. Przeznaczona jest do konwencjonalnych central oddymiania stosowanych w grawitacyjnych systemach oddymiania. Czujki dymu D+H wyróżniają się bardzo dużą czułością – do detekcji wykorzystują zasadę rozproszonego światła. Dzięki funkcji kompensacji zabrudzenia czujki są odporne na fałszywe alarmy, co ma duże znaczenie dla właściwego funkcjonowania całego systemu oddymiania w obiekcie. Czujki dymu znajdują zastosowanie zarówno w małych, jak i dużych obiektach – w biurach, sklepach, na korytarzach, klatkach schodowych, a także w wielkopowierzchniowych w fabrykach i magazynach. Oferowane przez D+H czujki mogą być dostarczone w dowolnym kolorze, również tym spoza palety RAL. Dla ułatwienia montażu oraz estetyki do czujek można dokupić specjalne gniazda w wariantach: niskoprofilowym lub dedykowane do sufitów podwieszanych.