Szukaj

Liniowe czujki dymu

Liniowe czujki dymu wykorzystują podczerwień do detekcji pożaru. Jedno urządzenie pozwala zabezpieczyć obszar w zasięgu do 160 m. Dzięki zastosowaniu nadajnika i odbiornika w jednym urządzeniu możemy zoptymalizować koszty instalacji.

Optyczna czujka liniowa FIREBEAM XTRA

Konwencjonalna, optyczna czujka liniowa jest kompatybilna z każdym systemem SSP.  Przy zastosowaniu modułu 6000/BEAM/IF czujka staje się adresowalna i zasilana z pętli Protec.

Liniowa czujka dymu

FIREAMBEAM XTRA to nowa wersja liniowej czujki dymu, która wchodzi w skład systemu sygnalizacji pożarowej Protec. Konwencjonalna, optyczna czujka liniowa może współpracować praktycznie z każdym systemem SSP. Dzięki zastosowaniu modułu 6000/BEAM/IF czujka staje się adresowalna i zasilana z pętli Protec. Liniowe czujki dymu do detekcji pożaru wykorzystują podczerwień i pozwalają na wykrycie dymu w zasięgu nawet 160 metrów. Czujka i lustra są montowane na przeciwległych ścianach. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w obiektach o dużej kubaturze oraz tam, gdzie dostęp do tradycyjnych czujek montowanych pod sufitem jest utrudniony.