Szukaj

Siłowniki do oddymiania

W oknach oddymiających i klapach dymowych wymagane jest stosowanie certyfikowanych siłowników do oddymiania. Do otwierania klap wykorzystuje się napędy zębatkowe, natomiast w oknach w zależności od założeń projektowych możemy zastosować napędy zębatkowe lub łańcuchowe.

Napęd rygla okiennego FRA 11-BSY+

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki służący do automatycznego ryglowania stolarki. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BRV, TMS+, BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 4 napędów na jednym oknie.

Napęd drzwiowy DDS 54/500

Napęd drzwiowy do otwierania jedno- i dwuskrzydłowych drzwi w systemach napowietrzania. Sprzedawany z zestawem konsol mocujących do montażu nad drzwiami lub na ościeżnicy.

VLD 51 Liniowy napęd blokady

Liniowy napęd blokady z możliwością montażu w ramie okiennej. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BRV. Istnieje możliwość ustawienia kierunku ryglowania oraz awaryjnego ryglowania i otwierania w sposób manualny.

VLD 51 BSY+ liniowy napęd blokady

Liniowy napęd blokady z możliwością montażu w ramie okiennej. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 6 napędów na jednym oknie.

ZA 155 siłownik zębatkowy

To najsilniejsze z całej rodziny napędów zębatkowych ZA. Siła do 1500 N pozwala na ich stosowanie w najcięższych oknach dachowych i klapach oddymiających. W ofercie szeroki zakres konsol mocujących.

SHD 54 napęd skrzydła rozwiernego

Przeznaczony do okien ze skrzydłami rozwiernymi stosowanymi w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Specjalna konstrukcja ze stabilizacją łańcucha pozwala na otwieranie okien o wymiarach granicznych 1,2 x 1 m na kąt do 65o.

ZA 155-HS napęd zębatkowy wymiary.jpg

Napędy na 24 V DC i sile do 1500 N, używane w dużych i ciężkich oknach oraz klapach stosowanych w systemach oddymiania. Posiadają funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

ZA 105 napęd zębatkowy

Napędy zębatkowe charakteryzujące się siłą do 1000 N. Do stosowania w systemach oddymiania (wysuw do 426 mm) i naturalnej wentylacji. Dostępne w wariancie bez tubusu. Możliwe podłączenie przewodu zasilającego od dołu lub od góry.

Siłownik łańcuchowy KA 34

Grupa napędów przeznaczonych do stosowania we wszystkich typach okien. Siłowniki posiadają siłę do 300 N oraz wysuw do 1300 mm. Mogą być stosowane w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

DXD 300-BSY+ HS napędy zębatkowe

Najsilniejszy z napędów zębatkowych w ofercie D+H. Siła do 3000 N pozwala na użycie w największych oknach i klapach stosowanych w systemach oddymiania. Możliwe zintegrowanie do 4 siłowników w jednej grupie.

Siłowniki do okien oddymiających

Siłowniki do okien oddymiających służą do otwierania okien i klap w systemach oddymiania grawitacyjnego. Do oddymiania można zastosować zarówno napędy łańcuchowe, jak i napędy zębatkowe pod warunkiem, że są certyfikowane przez CNBOP. Różnice w konstrukcji napędów przekładają się nie tylko na parametry techniczne, ale także na ich wygląd. W klapach dymowych stosuje się najczęściej napędy zębatkowe serii ZA lub DXD, natomiast w oknach oddymiających możemy spotykać obydwa rodzaje siłowników. Duży wybór napędów daje większe możliwości projektowe i pozwala na estetyczne wkomponowanie siłowników do oddymiania w konstrukcję stolarki otworowej. Wśród siłowników łańcuchowych dostępne są serie CDC - z opcją ukrycia wewnątrz ramy okiennej, KA – najpopularniejsze siłowniki do okien pionowych oraz CDP, najsilniejsze z całej grupy napędów łańcuchowych mogące podnosić skrzydła o wadze ponad 300 kg. Siłowniki do okien oddymiających wyposażone są funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku zdarzenia pożarowego. Napędy można integrować w grupy oraz konfigurować z napędami ryglującymi. D+H oferuje także kolorystyczne dopasowanie napędów do stolarki okiennej. Można je polakierować na dowolny kolor, również spoza palety RAL oraz odwzorować strukturę stolarki Siłowniki do oddymiania na co dzień mogą służyć do otwierania okien lub klap w obiekcie do wentylacji, co znacząco poprawia komfort pracy i ogranicza wydatki na klimatyzację.