Szukaj

Siłowniki do oddymiania

W oknach oddymiających i klapach dymowych wymagane jest stosowanie certyfikowanych siłowników do oddymiania. Do otwierania klap wykorzystuje się napędy zębatkowe, natomiast w oknach w zależności od założeń projektowych możemy zastosować napędy zębatkowe lub łańcuchowe.

Siłownik łańcuchowy KA 34

Grupa napędów przeznaczonych do stosowania we wszystkich typach okien. Siłowniki posiadają siłę do 300 N oraz wysuw do 1300 mm. Mogą być stosowane w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

Siłownik do ciężkich okien CDP 1500-BSY+

Największe i najsilniejsze z napędów łańcuchowych w naszej ofercie. Przeznaczone do dużych okien dachowych stosowanych w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Kompatybilne z większością systemów aluminiowych dostępnych na rynku.

ZA 85 napęd zębatkowy

Napędy do wszystkich rodzajów okien, klap i świetlików stosowanych w systemach naturalnej wentylacji. Model z wysuwem do 426 mm może być stosowany w systemach oddymiania.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-ACB

To najbardziej kompaktowe i ciche napędy w naszej ofercie. Przeznaczone są do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Możliwy montaż wewnątrz ramy okiennej - siłownik sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

DXD 300-BSY+ HS napędy zębatkowe

Najsilniejszy z napędów zębatkowych w ofercie D+H. Siła do 3000 N pozwala na użycie w największych oknach i klapach stosowanych w systemach oddymiania. Możliwe zintegrowanie do 4 siłowników w jednej grupie.

Napęd do ciężkich okien CDP 1500-K-BSY+

Symetryczne wyjście łańcucha z tubusu oraz możliwość montażu równoległego do konstrukcji słupowo-ryglowych to charakterystyczne cechy tej grupy napędów. Można je stosować w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

KA 34-BSY+ Set napędy łańcuchowe

Wyposażone w funkcję synchronizacji BSY+ pozwalają na zintegrowanie do ośmiu siłowników w jednej grupie. Przeznaczone do dużych i ciężkich skrzydeł okiennych stosowanych w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

ZA 105 napęd zębatkowy

Napędy zębatkowe charakteryzujące się siłą do 1000 N. Do stosowania w systemach oddymiania (wysuw do 426 mm) i naturalnej wentylacji. Dostępne w wariancie bez tubusu. Możliwe podłączenie przewodu zasilającego od dołu lub od góry.

Napęd do ciężkich okien CDP-TW 3000-BSY+

Siłowniki z serii 3000-TW mogą podnosić skrzydła okienne o wadze przewyższającej 600 kg. Dzięki takim parametrom mogą być stosowane w najbardziej wyszukanych konstrukcjach świetlików dla systemów oddymiania i naturalnej wentylacji.

siłownik łańcuchowy KA-54

Charakteryzują się dużą siłą do 500 N. Można je stosować we wszystkich typach okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

Siłowniki do okien oddymiających

Siłowniki do okien oddymiających służą do otwierania okien i klap w systemach oddymiania grawitacyjnego. Do oddymiania można zastosować zarówno napędy łańcuchowe, jak i napędy zębatkowe pod warunkiem, że są certyfikowane przez CNBOP. Różnice w konstrukcji napędów przekładają się nie tylko na parametry techniczne, ale także na ich wygląd. W klapach dymowych stosuje się najczęściej napędy zębatkowe serii ZA lub DXD, natomiast w oknach oddymiających możemy spotykać obydwa rodzaje siłowników. Duży wybór napędów daje większe możliwości projektowe i pozwala na estetyczne wkomponowanie siłowników do oddymiania w konstrukcję stolarki otworowej. Wśród siłowników łańcuchowych dostępne są serie CDC - z opcją ukrycia wewnątrz ramy okiennej, KA – najpopularniejsze siłowniki do okien pionowych oraz CDP, najsilniejsze z całej grupy napędów łańcuchowych mogące podnosić skrzydła o wadze ponad 300 kg. Siłowniki do okien oddymiających wyposażone są funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku zdarzenia pożarowego. Napędy można integrować w grupy oraz konfigurować z napędami ryglującymi. D+H oferuje także kolorystyczne dopasowanie napędów do stolarki okiennej. Można je polakierować na dowolny kolor, również spoza palety RAL oraz odwzorować strukturę stolarki Siłowniki do oddymiania na co dzień mogą służyć do otwierania okien lub klap w obiekcie do wentylacji, co znacząco poprawia komfort pracy i ogranicza wydatki na klimatyzację.