?>
Szukaj

Siłowniki do oddymiania

W oknach oddymiających i klapach dymowych wymagane jest stosowanie certyfikowanych siłowników do oddymiania. Do otwierania klap wykorzystuje się napędy zębatkowe, natomiast w oknach w zależności od założeń projektowych możemy zastosować napędy zębatkowe lub łańcuchowe.

Napęd łańcuchowy CDC-0252-1-ACB

To najbardziej kompaktowe i ciche napędy w naszej ofercie. Przeznaczone są do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Możliwy montaż wewnątrz ramy okiennej - siłownik sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Napęd drzwiowy DDS 54/500

Napęd drzwiowy do otwierania jedno- i dwuskrzydłowych drzwi w systemach napowietrzania. Sprzedawany z zestawem konsol mocujących do montażu nad drzwiami lub na ościeżnicy.

DXD 300-BSY+ HS napędy zębatkowe

Najsilniejszy z napędów zębatkowych w ofercie D+H. Siła do 3000 N pozwala na użycie w największych oknach i klapach stosowanych w systemach oddymiania. Możliwe zintegrowanie do 4 siłowników w jednej grupie.

Napęd rygla okiennego FRA 11-BSY+

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki służący do automatycznego ryglowania stolarki. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BRV, TMS+, BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 4 napędów na jednym oknie.

Siłownik łańcuchowy KA 34

Grupa napędów przeznaczonych do stosowania we wszystkich typach okien. Siłowniki posiadają siłę do 300 N oraz wysuw do 1300 mm. Mogą być stosowane w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

KA 34-BSY+ Set napędy łańcuchowe

Wyposażone w funkcję synchronizacji BSY+ pozwalają na zintegrowanie do ośmiu siłowników w jednej grupie. Przeznaczone do dużych i ciężkich skrzydeł okiennych stosowanych w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

siłownik łańcuchowy KA-54

Charakteryzują się dużą siłą do 500 N. Można je stosować we wszystkich typach okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

KA 54-BSY+ Set napędy łańcuchowe

Napędy łańcuchowe zasilane napięciem 24 V DC. Można je stosować zarówno w systemach naturalnej wentylacji, jak i w systemach oddymiania. Funkcja High Speed (HS) pozwala na szybkie otwarcie okien w razie pożaru.  

SHD 54 napęd skrzydła rozwiernego

Przeznaczony do okien ze skrzydłami rozwiernymi stosowanymi w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Specjalna konstrukcja ze stabilizacją łańcucha pozwala na otwieranie okien o wymiarach granicznych 1,2 x 1 m na kąt do 65o.

SHD 54-BSY+ napęd skrzydła rozwiernego

Przeznaczony do okien ze skrzydłami rozwiernymi stosowanymi w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Specjalna konstrukcja ze stabilizacją łańcucha pozwala na otwieranie okien o wymiarach granicznych 1,2 x 2 m na kąt do 65o.

Siłowniki do okien oddymiających

Siłowniki do okien oddymiających służą do otwierania okien i klap w systemach oddymiania grawitacyjnego. Do oddymiania można zastosować zarówno napędy łańcuchowe, jak i napędy zębatkowe pod warunkiem, że są certyfikowane przez CNBOP. Różnice w konstrukcji napędów przekładają się nie tylko na parametry techniczne, ale także na ich wygląd. W klapach dymowych stosuje się najczęściej napędy zębatkowe serii ZA lub DXD, natomiast w oknach oddymiających możemy spotykać obydwa rodzaje siłowników. Duży wybór napędów daje większe możliwości projektowe i pozwala na estetyczne wkomponowanie siłowników do oddymiania w konstrukcję stolarki otworowej. Wśród siłowników łańcuchowych dostępne są serie CDC - z opcją ukrycia wewnątrz ramy okiennej, KA – najpopularniejsze siłowniki do okien pionowych oraz CDP, najsilniejsze z całej grupy napędów łańcuchowych mogące podnosić skrzydła o wadze ponad 300 kg. Siłowniki do okien oddymiających wyposażone są funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku zdarzenia pożarowego. Napędy można integrować w grupy oraz konfigurować z napędami ryglującymi. D+H oferuje także kolorystyczne dopasowanie napędów do stolarki okiennej. Można je polakierować na dowolny kolor, również spoza palety RAL oraz odwzorować strukturę stolarki Siłowniki do oddymiania na co dzień mogą służyć do otwierania okien lub klap w obiekcie do wentylacji, co znacząco poprawia komfort pracy i ogranicza wydatki na klimatyzację.