Szukaj

Napędy zębatkowe ZA

Najczęściej stosowane w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji napędy zębatkowe z naszej oferty. Napędzają oferowane przez nas klapy oddymiające i okna dachowe. Dostępne w dwóch wariantach zasilania - na 24 i 230 V.

ZA 105 napęd zębatkowy

Napędy zębatkowe charakteryzujące się siłą do 1000 N. Do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Dostępne w wariancie bez tubusu. Możliwe podłączenie przewodu zasilającego od dołu lub od góry.

Siłowniki zębatkowe ZA 105-BSY+ HS Set

Zestaw dwóch napędów zębatkowych na 24 V DC i sile do 1000 N, do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję BSY+ pozwalającą na integrację do 8 siłowników w jednej grupie oraz High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

ZA 105-HS napęd zębatkowy

Napędy do wszystkich rodzajów okien, klap i świetlików stosowanych w systemach oddymiania. Możliwe jest podłączenie przewodu zasilającego od dołu lub od góry oraz zamówienie wariantu bez tubusu.

Siłowniki na 230 V AC, charakteryzujące się siłą do 1000 N, przeznaczone do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Możliwość bezpośredniego podłączenia do przycisku sterującego, bez konieczności stosowania centrali lub zasilacza.

Siłownik zębatkowy ZA 105-K-BSY+

Siłowniki na 230 V AC charakteryzujące się siłą do 1000 N, przeznaczone do stosowania w systemach naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję BSY+ pozwalającą na integrację do 4 siłowników w jednej grupie.

ZA 155 siłownik zębatkowy

To najsilniejsze z całej rodziny napędów zębatkowych ZA. Siła do 1500 N pozwala na ich stosowanie w najcięższych oknach dachowych i klapach oddymiających. W ofercie szeroki zakres konsol mocujących.

Napędy zębatkowe ZA 155-BSY+ HS Set

Zestaw dwóch napędów zębatkowych na 24 V DC i sile do 1500 N, do stosowania w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Posiadają funkcję BSY+ pozwalającą na integrację do 8 siłowników w jednej grupie oraz High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

ZA 155-HS napęd zębatkowy wymiary.jpg

Napędy na 24 V DC i sile do 1500 N, używane w dużych i ciężkich oknach oraz klapach stosowanych w systemach oddymiania. Posiadają funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru.

ZA 155-K-BSY+ HS napęd zębatkowy

Najsilniejszy z napędów zębatkowych serii ZA na 230 V AC stosowanych w systemach oddymiania. Posiada funkcję High Speed (HS) do szybkiego otwierania okna w przypadku pożaru. Możliwe zintegrowanie do 4 siłowników w jednej grupie.

ZA 85 napęd zębatkowy

Napędy do wszystkich rodzajów okien, klap i świetlików stosowanych w systemach naturalnej wentylacji. 

ZA to najpopularniejsze certyfikowane siłowniki do okien oddymiających firmy D+H. Napędy zębatkowe stosuje się we wszystkich rodzajach okien, klap i świetlików w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Funkcja High Speed zapewnia szybkie otwarcie okien w przypadku pożaru. Na co dzień okna i klapy wyposażone w siłowniki mogą otwierać się do przewietrzania. Napędy zębatkowe ZA posiadają sterowaną procesorem elektronikę silnika i możliwość indywidualnego zaprogramowania za pomocą interfejsu D+H. Solidna konstrukcja napędów, doskonałe parametry techniczne i szeroki zakres wysuwów czynią siłowniki do okien oddymiających ZA niezawodnym rozwiązaniem dla systemów oddymiania. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość podłączenia przewodu zasilającego od góry lub od dołu. Napęd zębatkowy ZA podobnie jak wszystkie siłowniki okienne D+H można polakierować na kolor dopasowany do stolarki. W ofercie D+H znajdują się napędy do okien serii ZA w wariancie z tubusem i bez tubusu. Siłowniki bez tubusu są często jedynym wyborem przy konstrukcjach, w których może dojść do tzw. kolizji napędów podczas otwierania skrzydeł okiennych. Napędy do okien serii ZA są również wykorzystywane w obiektach o specyficznych wymaganiach środowiskowych, np. dużej wilgotności lub występowaniu szkodliwych, żrących oparów. W takich przypadkach siłowniki dostarczane są w specjalnie skonstruowanej do tego celu opcji „W”. Napędy są przebadane z większością wiodących producentów profili aluminiowych stosowanych przez architektów: np. Aluprof, Reynaers, Ponzio, Sapa, Wicona.