Szukaj

Napędy łańcuchowe VCD

Przeznaczone do stosowania w systemach naturalnej wentylacji, w oknach aluminiowych, drewnianych i plastikowych - pionowych oraz dachowych.

Siłownik napęd łańcuchowy VCD 203

Napęd łańcuchowy VCD 203 przeznaczony jest do otwierania i zamykania okien fasadowych oraz połaciowych w systemach naturalnej wentylacji. Charakteryzuje go cicha praca, kompaktowa budowa i możliwość regulacji wysuwu za pomocą magnesu.

VCD 204 napęd łańcuchowy

Podobnie jak VCD 203, przeznaczony jest do otwierania i zamykania okien fasadowych oraz połaciowych w systemach naturalnej wentylacji. Ponadto posiada centrycznie umiejscowione wyjście łańcucha i wysuw sięgający 350 mm.

Siłownik łańcuchowy VCD 204-K

To brat bliźniak napędu VCD 204, ale zasilany napięciem 230 V AC. Można go podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza.

Siłownik łańcuchowy VCD 204-K-TMS+Set

To bliźniaczy zestaw napędów VCD 204, ale zasilany napięciem 230 V AC. Można go podłączyć bezpośrednio do przycisku sterującego bez konieczności stosowania centrali czy zasilacza. Napędy wyposażone są w funkcję TMS+, która pozwala na ich prostą synchronizację.

Siłownik łańcuchowy VCD 204 TMS+ Set

To zestaw dwóch napędów serii VCD 204 przeznaczony do większych konstrukcji okiennych. Napędy wyposażone są w funkcję TMS+, która pozwala na ich prostą synchronizację.

VCD-0204-1-ACB napęd łańcuchowy

Napęd łańcuchowy VCD-0204-1-ACB przeznaczony jest do naturalnej wentylacji. Wyposażony w technologię ACB – Advanced Communication Bus pozwala na łatwą konfigurację z systemem zarządzania budynkiem.

Siłowniki łańcuchowe VCD

Napędy łańcuchowe z serii VCD stosuje się w systemach naturalnej wentylacji. Siłowniki do okien pozwalają na zautomatyzowanie pracy stolarki, co przekłada się nie tylko na wygodę, ale także na poprawę cyrkulacji powietrza w budynku. Automatyka okienna zapewnia bowiem stały, kontrolowany dostęp do świeżego powietrza. Dyskretna praca mechanizmu łańcuchowego sprawia, że siłownik okienny staje się niezauważalny dla użytkownika.  Ma to ogromne znaczenie dla komfortu osób przebywających większość dnia wewnątrz budynków. Siłowniki do okien z serii VCD znajdują zastosowanie zarówno w dużych obiektach, jak i w prywatnych realizacjach. Napęd łańcuchowy możemy zamontować w stolarce plastikowej, aluminiowej lub drewnianej. To doskonałe rozwiązanie do okien trudno dostępnych i połaciowych, które często są nieużywane właśnie ze względu na wysokość i ograniczony dostęp do klamki. Za sprawą małych gabarytów oraz niewielkiej ilości wolnego miejsca potrzebnego do montażu na ramie lub skrzydle okiennym siłowniki serii VCD są też doskonałą alternatywą dla manualnych otwieraczy naświetli. Przy większych konstrukcjach siłowniki do okien można łączyć w grupy i podłączać do nich napędy ryglujące. Do napędów łańcuchowych z serii VCD oferujemy duży wybór konsol mocujących. Napędy do okien dostępne są w wariancie zasilania na 24 V DC oraz 230 V AC i charakteryzują się niewielkim poborem mocy. Wysuw łańcucha można regulować za pomocą magnesu, co pozwala dostosować go optymalnie do przestrzeni i jej funkcji oraz wymagań użytkownika. Sam montaż napędu do okna jest bardzo prosty, pomocne są w tym szablony montażowe oraz filmy instruktażowe.