Szukaj

Napędy okuć

Montowane są zwykle w miejscu tradycyjnej klamki. Rolą tych napędów jest sterowanie pracą okuć według założonego scenariusza.

napęd do rozszczelniania okien BDT

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący funkcję mikrowentylacji z zachowaniem klasy antywłamaniowej RC2. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Comfort PADM.

BDT-Advanced - napęd okuć

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki, realizujący trzy funkcje: uchyla, rozwiera i rygluje skrzydło okienne. Przeznaczony do okien aluminiowych, PVC i drewnianych. Współpracuje z okuciem Winkhaus activPilot Ergo.

Napęd rygla okiennego FRA 11-BSY+

Napęd okuć okiennych montowany w miejscu tradycyjnej klamki służący do automatycznego ryglowania stolarki. Współpracuje ze wszystkimi napędami D+H wyposażonymi w technologię BRV, TMS+, BSY+ i ACB. Możliwy montaż do 4 napędów na jednym oknie.

Napędy okuć

Napędy okuć okiennych D+H są montowane w miejscu tradycyjnej klamki i w zależności od potrzeb mogą realizować różne funkcje. Podstawową i najbardziej popularną jest ryglowanie – FRA to automatyczny rygiel pionowych okien fasadowych, który wykorzystuje standardowe okucia obwiedniowe. Zapewnia lepszą szczelność okien i zwiększoną ochronę przed włamaniem. Można go stosować w połączeniu z tradycyjnym siłownikiem do okien np. serii CDC, VCD lub KA. Napędy do okien z serii BDT to z kolei rozwiązanie wzbogacające funkcjonalność okien. BDT pozwala na odstawienie skrzydła do pozycji mikrowentylacji, a BDT-Advanced uchyla, rygluje i rozwiera okno na oścież. Automatyka okienna z wykorzystaniem napędów okuć pozwala na lepszą kontrolę wentylacji pomieszczeń, a także optymalizację kosztów związanych z ogrzewaniem. Pracą okien wyposażonych w napędy okuć możemy sterować za pomocą przycisku, pilota lub aplikacji na smartfonie. Wszystkie z oferowanych napędów okuć posiadają funkcje awaryjnego otwierania na przykład w przypadku zaniku zasilania. Wówczas można je w prosty sposób rozłączyć z skrzydłem okiennym i otworzyć okno w sposób manualny identyczny, jak przy stosowaniu tradycyjnej klamki. Cechą charakterystyczną tej grupy siłowników do okien jest bardzo dyskretna, cicha praca. Opcjonalnie istnieje możliwość lakierowania we wszystkich kolorach, również tych spoza palety RAL. Sterowanie pracą napędów może odbywać się za pomocą przycisku natynkowego, pilota lub urządzenia mobilnego, np. smartfonu.