Szukaj

Okna oddymiające

Oferowane przez nas okna oddymiające wykonywane są na systemach wiodących producentów profili aluminiowych. Są przebadane zgodnie z normą PN-EN 12101-2.

okna dachowe Euro-SHEV

Oferowane przez D+H Polska okna dachowe są składową grawitacyjnego systemu oddymiania. Na co dzień wykorzystywane do celów naturalnej wentylacji, w razie potrzeby mogą szybko pozbyć się dymu i toksycznych gazów. Okna dachowe przebadane są zgodnie z PN-EN 12101-2.

okna oddymiające Euro-SHEV

Okna oddymiające przebadane zgodne z normą PN-EN 12101-2, wykonywane na systemach wiodących producentów profili aluminiowych (m.in. Aluprof, Ponzio, Sapa, Reynaers czy Wicona). W skład okiennego systemu oddymiania wchodzi okno aluminiowe oraz odpowiednio dobrany do niego certyfikowany napęd elektryczny D+H.

Owiewki do okien oddymiających

Owiewki, nazywane również deflektorami wiatru, pozwalają na uzyskanie lepszej czynnej powierzchni oddymiania i współczynnika przepływu w oknach dachowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco obniżyć koszty całej instalacji systemu oddymiania. Owiewki mogą być wykonane ze szkła lub metalu.

Okna oddymiające w grawitacyjnych systemach oddymiania mają za zadanie odprowadzić dym i trujące gazy z budynku w przypadku pożaru. Umożliwia to oddymianie klatek schodowych i innych wyznaczonych stref, bezpieczną ewakuację i ograniczenie strat materialnych. Od września 2006 roku dla okien oddymiających, czyli systemów Euro-SHEV, ma zastosowanie norma EN 12101-2. Określa ona szczegółowe wymagania i metodologię badań. W skład okiennego systemu oddymiania wchodzi okno aluminiowe oraz odpowiednio dobrany do niego certyfikowany napęd elektryczny. D+H oferuje certyfikowane okna oddymiające wykonane na systemach aluminiowych wiodących producentów. Okna oddymiające D+H posiadają wymagane certyfikaty i kompletną dokumentację. D+H Polska zapewnia także wsparcie projektowe przy doborze okien do systemu oddymiania i obliczaniu czynnej powierzchni oddymiania.