Szukaj

Okna oddymiające

Oferowane przez nas okna oddymiające wykonywane są na systemach wiodących producentów profili aluminiowych. Są przebadane zgodnie z normą PN-EN 12101-2.

okna dachowe Euro-SHEV

Oferowane przez D+H Polska okna dachowe są składową grawitacyjnego systemu oddymiania. Na co dzień wykorzystywane do celów naturalnej wentylacji, w razie potrzeby mogą szybko pozbyć się dymu i toksycznych gazów. Okna dachowe przebadane są zgodnie z PN-EN 12101-2.

okna oddymiające Euro-SHEV

Okna oddymiające przebadane zgodne z normą PN-EN 12101-2, wykonywane na systemach wiodących producentów profili aluminiowych (m.in. Aluprof, Ponzio, Sapa, Reynaers czy Wicona). W skład okiennego systemu oddymiania wchodzi okno aluminiowe oraz odpowiednio dobrany do niego certyfikowany napęd elektryczny D+H.

Owiewki do okien oddymiających

Owiewki, nazywane również deflektorami wiatru, pozwalają na uzyskanie lepszej czynnej powierzchni oddymiania i współczynnika przepływu w oknach dachowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco obniżyć koszty całej instalacji systemu oddymiania. Owiewki mogą być wykonane ze szkła lub metalu.

Okna oddymiające

Okna oddymiające w grawitacyjnych systemach oddymiania mają za zadanie odprowadzić dym i trujące gazy z budynku w przypadku pożaru. Umożliwia to oddymianie klatek schodowych i innych wyznaczonych stref, bezpieczną ewakuację i ograniczenie strat materialnych. Od września 2006 roku dla okien oddymiających, czyli systemów Euro-SHEV, ma zastosowanie norma EN 12101-2. Określa ona szczegółowe wymagania i metodologię badań. W skład okiennego systemu oddymiania wchodzi okno aluminiowe oraz odpowiednio dobrany do niego certyfikowany napęd elektryczny. D+H oferuje certyfikowane okna oddymiające wykonane na systemach aluminiowych wiodących producentów profili między innymi Aluprof, Reynaers, Wicona, Sapa, Ponzio. Dla każdego systemu aluminiowego zaprojektowano specjalne konsole montażowe. Wśród pionowych okien oddymiających dostępne są okna rozwierane, uchylne i odchylne w wariantach otwierania na zewnątrz i do wewnątrz. Okna oddymiające D+H posiadają wymagane certyfikaty i kompletną dokumentację (etykietę CE, deklarację właściwości użytkowych). Wykonywane są zgodnie ze specyfikacją i poddawane zakładowej kontroli produkcji. D+H Polska zapewnia także wsparcie projektowe przy doborze okien do systemu oddymiania i obliczaniu czynnej powierzchni oddymiania. Okienny system oddymiania ma zastosowanie na terenie krajów Unii Europejskiej, gdzie norma PN-EN 12101-2 jest obligatoryjna, bez wykonywania dodatkowych testów i certyfikatów.