Moduły wewnętrzne central oddymiania
Centrale oddymiania RZN oraz centrale przewietrzania GVL można rozbudowywać poprzez uzbrajane ich w dodatkowe moduły wewnętrzne. Pozwala to na indywidualne rozszerzenie ich funkcji.
Moduł opóźnienia rozruchu napędów, stosowany w celu uniknięcia kolizji między skrzydłami lub między oknem a żaluzją. Przeznaczony do central RZN i GVL. Obsługuje napędy D+H generujące komunikat BRV.
Przekaźnik odłączający ze zdublowanowymi bezpotencjałowymi zestykami przełącznymi do montażu na szynie "omega".
Moduł impulsowy do wszystkich central RZN konwertujący sygnał ciągły na impulsowy. Do montażu na szynie DIN.
Pogodowy przekaźnik przesyłowy - umożliwia przekazywanie sygnału zamknięcia do kolejnych central. Do zabudowy w miejscu wtykowym E1/E2 centrali.
Moduł zamykania sekwencyjnego napędów - pozwala na ustalenie kolejności otwierania i zamykania nakładających się skrzydeł okiennych lub drzwiowych. Maksymalna moc 50 W (2 A) na skrzydło.
Moduł impulsowy do central modułowych i kompaktowych, konwertujący sygnał ciągły na sygnał impulsowy. Pozwala na uruchomienie systemu oddymiania i kasowanie alarmu poprzez połączenie z głównym systemem ppoż. (SSP).
Moduł przekaźnika do zdalnej sygnalizacji uszkodzenia i alarmu, posiada dwa bezpotencjałowe zestyki przełączne, maks. 230 V/5 A. Do zabudowy w miejscu wtykowym E1/E2 centrali.
Moduł przekaźnika odłączającego 230 V AC, do sterowania jedną grupą wentylacyjną (pozwala podłączyć kilka grup). Montaż na szynie DIN.
Moduł czasowy do zastosowania w systemach sterowania z uwzględnieniem priorytetów, np. opóźnienie włączenia lub wznowienia. Posiada wejście szeroko zakresowe od 12 V DC do 240 V AC. Montaż na szynie DIN.
Moduł przekaźnika krańcowego posiadający bezpotencjałowe zestyki do sygnalizacji stanu otwarcia i zamknięcia napędu. Kompatybilny z magistralami: BSY, BSY+, opcją BRV i TMS (tylko w CDC).
Moduły do central oddymiania pozwalają na łatwą rozbudowę funkcjonalności systemu oddymiania, a także jego dostosowanie do specyfiki obiektu. Moduły mogą być wykorzystywane w centralach oddymiania lub centralach przewietrzania stosowanych w systemach naturalnej wentylacji. Dzięki zastosowaniu odpowiednich modułów wewnętrznych możemy wzbogacić centralę o szereg dodatkowych opcji. W centralach oddymiania możemy zastosować m.in. moduły wyłączania alarmu, moduły przekaźników krańcowych, moduły rozdziału grupy. Moduły wewnętrzne central oddymiania pozwalają organizować pracę siłowników okiennych w bardziej zaawansowany sposób. Moduł zamykania sekwencyjnego umożliwia ustawienie kolejności otwierania i zamykania skrzydeł okiennych oraz drzwiowych. Moduł opóźniania napędu znajduje zastosowanie tam, gdzie chcemy uniknąć kolizji skrzydeł okiennych z żaluzjami. Natomiast moduł przekaźnika krańcowego posiada bezpotencjałowe zestyki do sygnalizacji stanu otwarcia i zamknięcia napędów. W ofercie znajduje się ponad dwadzieścia modułów, zastosowanie poszczególnych zależy od projektu systemu oddymiania i indywidualnych uwarunkowań danej realizacji. Większość central oddymiania D+H posiada wolne gniazdo wtykowe na dodatkowe moduły.