TEAM Marek Pasierbski

Długołęka
System sygnalizacji pożarowej
Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

GDAŃSK
SYSTEM ODDYMIANIA
Lastadia Office sterowanie wentylacją pożarową

Lastadia Office

Szczecin
sterowanie wentylacją pożarową
Napędy łańcuchowe CDP na Terminalu 1 Lotniska Chopina w Warszawie

Terminal 1 Lotniska Chopina

Warszawa
Napędy łańcuchowe CDP
Stara Kopalnia  z systemem oddymiania

Stara Kopalnia

Wałbrzych
SYSTEM ODDYMIANIA

Napęd okienny CDC – kompaktowa budowa, uniwersalne zastosowanie

Siłowniki łańcuchowe to jedno z wielu rozwiązań proponowanych przez producentów systemów napędów okiennych. Najczęściej stosuje się je w systemach wentylacji czy przewietrzania, zaprojektowane i przetestowane są jednak w sposób, który gwarantuje ich równie sprawne działanie w warunkach pożarowych. Przykładem siłownika o tak uniwersalnym zastosowaniu jest napęd łańcuchowy CDC 200, znajdujący się w ofercie firmy D+H Polska.

Okienne napędy łańcuchowe CDC 200, wpisujące się w system zarówno wentylacji jak i oddymiania, to rozwiązanie, które eliminuje konieczność montowania dwóch urządzeń na oknie przeznaczonym dla obu celów. Produkt ten opracowano oraz przetestowano zgodnie z europejską normą DIN EN 12101-2, posiada również certyfikat zgodności i świadectwo dopuszczenia CNBOP, pozwalające stosować go w Polsce. 

Napęd CDC 200, stanowiący jeden z napędów łańcuchowych w ofercie firmy D+H Polska, znajduje zastosowanie jako zdalne sterowanie elektryczne dla większości typów okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji, zarówno fasadowych, jak i połaciowych, niezależnie od kierunku ich uchylania oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Ma kompaktową konstrukcję, dzięki czemu wymaga niewiele miejsca i sprawdzi się w praktycznie każdej sytuacji montażowej, łącznie z ukrytym montażem w profilu okiennym. Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji napędu CDC 200 oraz zastosowanie specjalnego łańcucha o dużej wytrzymałości stanowi gwarancję niezawodnej i długotrwałej eksploatacji.  

Wraz z zastosowaniem napędu CDC 200 istnieje możliwość zaprogramowania długości wysuwu łańcucha. Zastosować można też bezpiecznik odcinający zasilanie, powodujący samoczynne zamknięcie okna w określonych warunkach. CDC 200 wyposażony został również w  zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem oraz funkcję zwolnienia nacisku na u szczelkę po zakończeniu procedury zamknięcia. 

Napędy CDC 200 można również stosować grupowo – np. 2 napędy na jednym, większym oknie bądź po jednym napędzie na 3 oknach. W takim przypadku istnieje możliwość połączenia przewodów zasilania i sygnałowych w pętli. Zasilanie może być ponadto podłączone po obu stronach obudowy. Dostępne są również opcje dodatkowe, takie jak montaż wskaźników stanu i położenia.
 
Napęd CDC 200 wyposażony być może w dwa typy łańcucha – standardowy bądź łukowy boczny SBD (side bow chain). Przy wyborze typu łańcucha należy zwrócić uwagę na określaną przez producenta kompatybilność długości wysuwu (łańcucha) oraz wysokości okna. W przypadku łańcucha łukowego SBD zmniejsza się nieco pobór prądu oraz siła zaciskowa.