TEAM Marek Pasierbski

Długołęka
System sygnalizacji pożarowej
Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

GDAŃSK
SYSTEM ODDYMIANIA
Lastadia Office sterowanie wentylacją pożarową

Lastadia Office

Szczecin
sterowanie wentylacją pożarową
Napędy łańcuchowe CDP na Terminalu 1 Lotniska Chopina w Warszawie

Terminal 1 Lotniska Chopina

Warszawa
Napędy łańcuchowe CDP
Stara Kopalnia  z systemem oddymiania

Stara Kopalnia

Wałbrzych
SYSTEM ODDYMIANIA

Naturalna wentylacja - Rygiel okienny BDT 010-RC firmy D+H Polska

Mikrowentylacja to rozwiązanie, które pojawiło się w budownictwie mieszkaniowym wraz z nowoczesnymi profilami okiennymi, które umożliwiają rozszczelnianie okna, czyli zluzowanie uszczelki w celu zapewnienia dodatkowej wymiany powietrza. 

Innowacyjne rozwiązanie okienne z tego zakresu – rygiel okienny BDT 010-RC - wprowadza do swojej oferty firma D+H Polska. Rygiel okienny BDT 010-RC jest produktem, którego działanie jest zgodne z nowoczesnymi normami oraz trendami w zakresie energooszczędności. Jego zastosowanie oznacza mniejsze straty ciepła podczas wentylacji, co przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania. Jego dodatkową zaletą jest regulacja higieny wewnątrz pomieszczeń oraz zapobiegania powstawaniu pleśni.

Nowoczesne rozszczelnianie

Tradycyjne rozwiązanie rozszczelniające okno polega na jego uchyleniu przy pomocy odpowiedniego ustawienia klamki. Skrzydło jest wówczas niedomknięte, co powoduje dodatkową wymianę powietrza w pomieszczeniu. Nie jest to jednak rozwiązanie doskonałe – stopień przebiegającej w ten sposób wentylacji jest niekontrolowany oraz nie da się go dopasować do warunków zewnętrznych. Strumienie zimnego powietrza mogą ponadto zakłócać pracę podokiennych termostatów oraz zmienić rozkład temperatur w ramie okna, co może prowadzić do skraplania się wody oraz przymarzania, a ostatecznie zniszczenia uszczelki.

Alternatywa dla systemów wentylacyjnych

Nowość firmy D+H, rygiel okienny BDT 010-RC, stanowi realną alternatywę dla systemów wentylacyjnych. Montuje się go w miejscu klamki na oknach posiadających zawiasy z prawej bądź lewej strony, wyposażonych w kompatybilne okucia activPilot Comfort PADM (Winkhaus). Napęd posiada metalową obudowę wyposażoną w panel dotykowy, służący ręcznemu uruchamianiu funkcji urządzenia. Posiada on różne automatyki, włącznie ze zdalnym sterowaniem przy użyciu pilota. Możliwe jest również bezpieczne szyfrowanie i zmiana kodu, które chronią osoby nieupoważnione przed wprowadzaniem zmian w ustawieniach urządzenia. 

Uruchomienie funkcji rygla powoduje równomierne, przebiegające na całym obwodzie skrzydła okna, odsunięcie jego powierzchni od framugi. Okno jest przy tym cały czas zamknięte, pozostawiając rozszczelnienie umożliwiające kontrolowany przepływ powietrza z uwzględnieniem potrzeb wentylacji oraz warunków panujących na zewnątrz. Dodatkową zaletą urządzenia jest cicha praca, uzyskana dzięki zastosowaniu trybu redukcji hałasu VNR. 

Rygiel BDT 010-RC umieszczony został w trwałej metalowej obudowie, stanowiącej gwarancję trwałości urządzenia, a jego proste wzornictwo pozwala na swobodną integrację z nowoczesną architekturą. Dostępny jest we wszystkich kolorach, dzięki czemu rozwiązanie doskonale harmonizuje  z architekturą i stylistyką każdego wnętrza.

DANE TECHNICZNE BDT 010-RC

Zasilanie: 24 VDC ± 5% 1,0 A
Poziom szmerów:  < 10%
Prąd spoczynkowy:  maks. 50 mA
Moment obrotowy:  10 Nm
Kąt otwierania:  90 / 180°
Czas pracy: ca. 8 s / 180°
Stopień ochrony: IP 40
Zakres temperatur: od -5 do + 60°C
Wymiary: 48 x 205 x 54 mm (SxWxG)

Zastosowanie:

 

Świeże powietrze w pokoju naszego dziecka

 

Ułatwienie regularnego wietrzenia osobom starszym i niepełnosprawnym

 

Wietrzenie w hotelu sterowane z poziomu recepcji lub przez gościa hotelowego

 

Zalety BDT 010-RC:

- większy komfort mieszkalny poprzez stały dopływ świeżego powietrza,

- potwierdzona w badaniach poprawa jakości powietrza w mieszkaniu i ochrona przed wilgocią,

- alternatywa wobec mechanicznej wentylacji,

- energooszczędność - mniejsze straty ciepła podczs wentylacji i niższe koszty ogrzewania,

- odporność na włamanie, także w pozycji wentylacyjnej,

- obsługa poprzez panel dotykowy, pilota lub urządzenia mobilne,

- możliwość konfiguracji z systemem automatyki budynku,

- zastosowanie do okien z PVC, drewnianych i aluminiowych,

- ochrona przed insektami w okresie letnim,

- dowolna kolorystyka obudowy.